Hlavní navigace

Moravská a česká vína zabodovala v Německu

[Tisková zpráva] Mundus Vini (Große Internationale Weinpreis) svým devátým ročníkem opět potvrdila vůdčí roli mezi světovými soutěžemi.

Sdílet

Již potřetí organizovalo Národní vinařské centrum ve spolupráci s Vinařským fondem účast moravských a českých vinařů na prestižní mezinárodní soutěži Mundus Vini v německém Neustadtu. Z padesáti vzorků od šestnácti vinařských firem, které na soutěž doputovaly z České republiky, jich uspělo hned deset. Naši vinaři v Německu získali čtyři zlaté a deset stříbrných medailí.

Mundus Vini (Große Internationale Weinpreis) svým devátým ročníkem opět potvrdila vůdčí roli mezi světovými soutěžemi. V letošním roce se klání na této soutěži, která je považována za vstupenku na německý trh s vínem, zúčastnilo 5726 vzorků z 44 zemí celého světa.

„Hodnocení vín proběhlo 28. – 31. srpna a 4. – 6. září v Neustadtu a nejúspěšnějšími zástupci našich vinařů se staly dvě vinařské firmy z Rakvic. Vinselekt Michlovský a.s. získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a Rodinné vinařství Pavla Bindera obdrželo po jedné zlaté a stříbrné“, komentuje Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

Soutěž je součástí elitního seriálu VinoFed, kterému poskytlo patronát O.I.V. (International Organisation of Vine and Wine), tak i mezinárodní unie enologů UIOE.  Vína komisaři nehodnotí pouze tradiční 100bodovou tabulkou, ale ve druhé části listu jsou požadována hodnocení podle dalších kriterií podobně, jako na Vino Ljubljana. .

Podrobnější informace a výsledky jsou zveřejněny na www.mundusvini.de.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).