Hlavní navigace

Moderní technika v hodnotě 1,121.057,- Kč pomůže kriticky nemocným dětem

Občanské sdružení Život dětem daruje přístroje, které pomohou zachránit kriticky nemocné novorozence s nízkou porodní váhou, donošené novorozence, kojence a děti.

Sdílet

Zachraňovat životy kriticky nemocných novorozenců s nízkou porodní hmotností, donošených novorozenců, kojenců a dětí pomohou tři špičkové přístroje, Aquarius Edwards – LifeSciencs, monitor mozkových funkcí OLYMPIC CFM 6000 SW 1.9 a přístroj INVOS Cerebral/static oxymetr. Tyto přístroje slavnostně daruje občanské sdružení se symbolickým názvem Život dětem Jednotce intenzivní a resuscitační péče z Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice a 1. Lékařské fakulty UK v Praze na Karlově dne 24. dubna 2009 od 10:30 přímo v prostorách Kliniky (Ke Karlovu 2, Praha 2), v seminární místnosti ve 3.patře.

Přístroj Aquarius Edwards – LifeSciencs v hodnotě 435.000,– Kč je používán pro mimotělní eliminační metody, při kterých se z těla odstraňují hromadící se látky v důsledku akutního nebo chronického selhání ledvin, selhání jater nebo při poruchách metabolizmu.

Monitor mozkových funkcí OLYMPIC CFM 6000 SW 1.9 v hodnotě 386.057,30 Kč umožňuje průběžný monitoring mozkové aktivity pacientů na novorozeneckých odděleních.

Třetím předávaným přístrojem je přístroj INVOS Cerebral/static oxymetr v hodnotě 650.000,–Kč, který slouží k měření tkáňové oxygenace. Tento přístroj umožňuje měření oxygenace tkáně v krvi a to zvl. v mozku, v ledvinách, střevě apod. Je to jeden z velkých pokroků v neinvazivním monitorování.

Celková cena předávaných přístrojů činí 1,121.057,– Kč.

Společně se zástupci občanského sdružení Život dětem přijde nemocné děti osobně potěšit také Vlasta Horváth, který je nejen vynikajícím zpěvákem, ale také muzikantem a skladatelem.

Nynější dary navazují na pomoc, kterou občanské sdružení Život dětem poskytlo Klinice v předcházejících letech. Jednalo se o monitorovací systém v hodnotě 6,480.000,– Kč, ventilátory pro umělou plicní ventilaci Evita XL v hodnotě 7,415.880,– Kč, infuzní techniku, inkubátor, výhřevná lůžka a další potřebné přístroje. Celkem neonatologická JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství obdržela přístrojové vybavení v neuvěřitelné hodnotě 16,935.439,– Kč.

Občanské sdružení Život dětem se na pomoc oddělením pečujícím o zdraví dětí specializuje už osmým rokem. Systematicky pomáhá zdravotnickým zařízením po celé republice. Pracovníci občanského sdružení Život dětem si velmi váží všech dárců a podporovatelů práce sdružení a jsou si vědomi, že bez jejich praktických projevů důvěry by těžko mohli nemocným a opuštěným dětem v České republice pomáhat. Díky vstřícnosti široké veřejnosti, díky štědrým jednotlivcům a díky firmám podporujících sdružení Život dětem se za celé období činnosti podařilo zakoupit zdravotnickou a přístrojovou techniku a jiné potřebné vybavení v celkové hodnotě 84,662.027,90 Kč.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).