Hlavní navigace

Mistrovství republiky ve sbírání hroznů 2009

[Tisková zpráva] Družstvo sestavené z až dvaceti „sportovců - sběračů“ soutěží o to, kdo v daném časovém limitu nasbírá nejvíc hroznů. Každé družstvo má možnost se nazvat podle vinné odrůdy, která se pěstuje na Moravě nebo v Čechách.

Sdílet

Představte si sportovní družstva, která sbírají hrozny na  vinici v retro brigádnickém oděvu z 60. let a snaží se tak získat pohár v této netradiční „sportovní“ disciplíně. Nemusí zůstat jen u představy: přijeďte se na akci podívat nebo se jí dokonce zúčastnit! V sobotu 19. září od 8:30 probíhá registrace sběračů a samotný start mistrovství bude v 10:15.

Podzimních akcí na Moravě je opravdu mnoho, většinou jde o tradiční burčákové slavnosti, košty a vinobraní, ale Mistrovství republiky ve sbírání hroznů 2009 je jen jedno jediné a to pořádá společnost Vinné sklepy Valtice již druhým rokem.

Již název sám napovídá, v čem že se to bude soutěžit. Družstvo sestavené z až dvaceti „sportovců – sběračů“ soutěží o to, kdo v daném časovém limitu nasbírá nejvíc hroznů. Každé družstvo má možnost se nazvat podle vinné odrůdy, která se pěstuje na Moravě nebo v Čechách. A že se je, nejen co do kvality, ale i různorodosti vinařských odrůd u nás čím pochlubit, není potřeba nikomu zdůrazňovat.

„Tento sport asi nebude nikdy zařazen jako oficiální sportovní disciplína na olympiádu, protože ne každý pořadatel by byl schopen zajisti poblíž olympijské vesnice odpovídající vinice na pořádání tohoto „sportovního“ klání.“ říká s úsměvem David Šťastný, který se svým týmem z Vinných sklepů Valtice mistrovství pořádá.  


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).