Hlavní navigace

Mistrovství České republiky ve freedivingu 2009

[Tisková zpráva] V pátek 26. června 2009 a v sobotu 27. června 2009 se bude v Praze 10 v Hostivaři konat Mistrovství České republiky ve freedivingu 2009. Závodů se zúčastní celá řada českých i zahraničních atletů. Celou akci je možné sledovat přímo na místě, neboť po tuto dobu bude bazén otevřen i pro diváky. A letos poprvé je také připravena video projekce přímo z pod vody.

Sdílet

Očekává se vysoká účast závodníků, kteří se chtějí nominovat na Mistrovství světa v bazénových disciplínách v Dánsku. Organizátoři proto předpokládají překonání několika národních rekordů, největší „souboj“ proběhne v disciplíně DYN, kde bude zřejmě překonána hranice 200 metrů a to nejedním závodníkem. O tento titul bude mezi závodníky velký boj. Stávající mužský národní rekord je v disciplíně  dynamická apnoe s ploutvemi právě zmíněných 200 metrů. Držitelem tohoto národního rekordu ze 7. Března, ze závodů v Pardubicích je Jan Honysh.

Celou akci pořádá pražský klub nádechového potápění APNEAMAN.CZ pod záštitou freedivingové asociace AIDA, s velkou podporou firmy Aquasoft – oficiálního partnera českého freedivingu a firmy Cressi.cz. Rozhodčími budou Ute Gessmann, David Čani a Pavlína Procházková, ti budou dohlížet na dodržování všech pravidel a také bezpečnosti závodníků spolu s jistící potápěči.

Soutěžní disciplíny Mistrovství České republiky 2009 jsou bazénové:

Dynamická apnoe  bez ploutví /DNF/

Pátek  26.6. 09 od 21.00 do 23:00 hodin

V této disciplíně se měří vzdálenost, kterou závodník uplave pod vodou bez ploutví na jeden nádech.   

Statická apnoe /STA/

sobota 27. 6. 09 od 09.00 do 11:15 hodin

Je klasickou bazénovou disciplínou, při které se měří doba, kterou závodník vydrží pod vodou na jeden nádech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).