Hlavní navigace

Ministryně Kopicová: Odklad maturit je populismus

[Tisková zpráva] Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová nevidí důvod k dalšímu, v pořadí už druhému odkladu státní maturity.

Sdílet

„Jsem rozhodně proti odkladu státní maturity. Koncept nové maturity je podle mého názoru smysluplný a prospěšný. Je to jedno z opatření, která přinesou zvýšení kvality vzdělávání u nás. Patříme totiž mezi několik málo zemí Evropy, které státní maturitu nemají zavedenou. Věřím, že to Poslanecká sněmovna vezme v úvahu. Na podzim nás navíc čeká celostátní maturitní generálka, která by měla ukázat, jak celý systém funguje. Je proto zbrklé uvažovat právě teď o odkladu."  

Podle ministryně Kopicové jsou si  i stoupenci odkladu dobře vědomi, že současný stav, kdy mají maturitní zkoušky až příliš rozrůzněnou úroveň, není udržitelný. „Věřím, že věcné argumenty nakonec zvítězí,"  věří ministryně. Připomněla zároveň, že vláda Jana Fischera má státní maturitu ve svém programovém prohlášení.  

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová se příští  pátek setká s delegací protestujících středoškolských studentů. Plánuje také setkání se zástupci studentského fóra pro podporu státní maturity.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).