Hlavní navigace

Matrix, dceřiná firma společnosti Mylan, byla zvolena organizacemi Clinton HIV/AIDS Initiative a UNITAID primárním dodavatelem pěti léčiv druhé linie a sedmi léků pro děti trpící HIV/AIDS

Pittsburgh (USA) 21. dubna (PROTEXT/PRNewswire)Společnost Mylan Inc. (burzovní index Nasdaq: MYL), dnes oznámila, že její indická dceřiná společnost Matrix Laboratories Limited, ve které má kontrolní podíl 71,2 procenta, byla zvolena organizací Clinton HIV/AIDS Initiative (CHAI) v rámci jejích projektů financovaných fondem UNITAID, primárním dodavatelem pěti antiretrovirálních (protivirových) (ARV) léčiv používaných v druhé linii při léčbě HIV/AIDS. Společnost Matrix byla rovněž vybrána jako primární dodavatel sedmi antiretrovirálních přípravků pro léčbu dětí.

Sdílet

Místopředseda správní rady a generální ředitel společnosti, Mylan Robert J. Coury, řekl: „Rád bych pogratuloval organizacím UNITAID a CHAI k ohromnému úspěchu, který zaznamenaly v boji proti epidemii HIV/AIDS, která stále představuje v globálním měřítku významný problém. Tím, že pacientům zajistily přístup k dostupné kvalitní léčbě, pomohly transformovat chorobu AIDS ze smrtelného onemocnění na zvládnutelný chronický stav. Zajistit to, aby byl tento přístup stále rozšiřován, je pro řešení této krize nejdůležitější. Společnosti Mylan a Matrix jsou pyšné na to, že hrají v tomto úsilí důležitou roli, neboť dodávají širokou řadu levných vysoce kvalitních produktů. Chceme i nadále rozšiřovat přístup pacientů k léčbě i v rozvojových zemích prostřednictvím moderní vědy a zkušeností.“

Podle organizace Program OSN v boji proti viru HIV a nemoci AIDS (UNAIDS) je odhadem na světě infikováno virem HIV 33 milionů lidí a více než 90 procent těchto pacientů žije v rozvojových zemích. Méně než 4 miliony pacientů podstupují léčbu; přesto je zhruba 30 procent pacientů v rozvojových zemích závislých na antiretrovirálních lécích společnosti Matrix.

Provozní ředitelka společnosti Mylan, Heather Breschová, dodala: „Společnost Matrix udělala v posledních několika letech velký pokrok tím, že se jí podařilo vyvinout prvotřídní antiretrovirální přípravky. Její důraz na výrobu dostupných preparátů výrazně snížil průměrné roční náklady na léčbu pacientů trpících AIDS. Ráda bych také zdůraznila úsilí organizací UNITAID a CHAI, které obě obětavě pracují na tom, aby se zvýšily dodávky účinných přípravků. Významný pokrok jsme zaznamenali ve výrazném snížení ceny léčiv druhé linie. Díky naší spolupráci s organizací CHAI a dalšími dobročinnými organizacemi budeme schopni ještě více snížit náklady na léčbu dětí. Přesto nás čeká ještě spousta práce. Společnosti Mylan a Matrix chtějí ještě více posílit svou vedoucí úlohu a partnerství a pokračovat ve výrobě dostupných, vysoce kvalitních antiretrovirálních produktů a poskytnout je těm, kteří je potřebují.“

O organizaci UNITAID

Fond UNITAID je mezinárodní organizace zajišťující nákup léků, která byla založena za účelem poskytovat v dlouhodobém horizontu trvale udržitelné a plánovatelné financování, aby byl zajištěn větší přístup a nižší ceny kvalitních léčiv a diagnostických metod při léčbě HIV/AIDS, malárie a tuberkulózy v rozvojových zemích. V rámci projektů UNITAID-CHAI jsou dodávána antiretrovirální léčiva pro léčbu dětských pacientů i dospělých v druhé linii do 42 rozvojových zemí. Úsilí skupiny zahrnuje zhruba 75 procent financí vynaložených na protivirovou léčbu dětských pacientů a 50% prostředků na léčbu druhé linie na obecně dostupných trzích.

O společnosti Matrix a antiretrovirálních přípravcích (ARV)

Společnost Matrix je jedním z největších světových výrobců aktivních farmaceutických substancí (API) používaných pro výrobu antiretrovirálních přípravků. V roce 2007 společnost Matrix spustila svou výrobu antiretrovirálních přípravků a pouhé dva roky později nabídla 29 léků, včetně nejčastěji používaných preparátů první i druhé linie. Všechny závody na výrobu antiretrovirálních přípravků společnosti Matrix v Indii splňují kvalitativní požadavky Světové zdravotnické organizace (WHO) a amerického Ústavu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Společnost úzce spolupracuje se všemi předními agenturami, které finančně podporují dodávky antiretrovirálních přípravků. Kromě antiretrovirálních léčiv je společnost Matrix třetím největším světovým výrobcem aktivních farmaceutických substancí používaných pro výrobu celé řady léčiv.

O společnosti Mylan

Společnost Mylan Inc., která poskytuje své produkty zákazníkům ve více než 140 zemích a oblastech, patří k největším světovým výrobcům diverzifikované nabídky běžných i speciálních léčebných přípravků. Společnost nabízí jedno z nejširších a nejkvalitnějších portfolií produktů a velkou základnu zdrojů; patří jí kontrolní podíl ve třetí největší světové farmaceutické firmě; a provozuje speciální podnik zaměřený na léčbu respiračních onemocnění a alergií. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.my­lan.com.

Zdroj: Mylan Inc.

Kontakt pro média

Michael Laffin

Tel.: +1–724–514–1968

nebo

Kontakt pro investory

Dan Crookshank

Tel.: +1–724–514–1813, oba ze společnosti Mylan Inc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).