Hlavní navigace

Mateřské školky nestačí, musí je podporovat české firmy

[Tisková zpráva] (Commservis.com) Najít mateřskou školku pro svou ratolest je pro rodiče v České republice velký oříšek. V poslední době se narodilo daleko více dětí a podobná zařízení se nestačí rychle přizpůsobit. Naopak byly v minulosti zmenšovány nebo rušeny.

Sdílet

Závažnému problému, kam umístit malé dítě, tak přispěchali na pomoc české firmy. Díky darům se snaží podporovat mateřské školy ve svém okolí.

„Nejčastější problém je ten, že zřizovatelé školek, tedy většinou obce a města, kde se školka nachází, nemají dostatek financí k rozšíření kapacity. Proto firmy, které v regionu podnikají, chtějí vytvářet kolem sebe prostředí pro kvalitní život a také se chtějí zapojit do utváření regionu,“ sdělil mediální zástupce společnosti HI Software Development Tomáš Zdechovský.

Tato společnost se rozhodla podporovat nejen děti svých zaměstnanců a od začátku nového roku pomáhá v Náměšti na Hané s rozšířením kapacity místní školky. „Ekonomická krize naučila podnikatele a firmy účelně zvažovat své investice, a to nejenom v oblasti podnikání, ale také formy sponzorských darů a zacílení smysluplné pomoci,“ dodal Zdechovský.

Mateřská školka v Náměšti na Hané se od ledna rozšíří o další oddělení a k tomu potřebuje potřebné vybavení. „Doposud nám stačily dvě třídy, ale u zápisu se projevil velký zájem rodičů o umístění dětí do školky, proto jsme se rozhodli rozšířit kapacitu na tři třídy. Naše finance na vše nestačily, proto jsme rádi, že se HI Software Development podílí na výbavě nábytku,“ sděluje ředitelka školky Danuše Husárková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).