Hlavní navigace

Magistrát učí děti třídit odpad

[Tisková zpráva] (Magistrát hl. m. Prahy) Ekologicko-výchovná akce pro pražské prvňáčky se zaměřuje na podporu třídění odpadů.

Sdílet

Již osmým rokem probíhá úspěšně akce zaměřená na pražské prvňáčky a na podporu třídění odpadů, kterou organizuje Magistrát hl. m. Prahy (odbor ochrany prostředí) ve spolupráci s obalovou společnosti EKO-KOM a.s.

Jedná se o poskytnutí informačních a propagačních materiálu zaměřených na problematiku odpadů žákům 1. tříd základních škol na území hl. m. Prahy.

Záměrem odboru ochrany prostředí MHMP je seznámit děti hravou formou s uvedenou problematikou a naučit je prostřednictvím učitelů a poskytnutých materiálu správným návykům zejména v oblasti třídění odpadů a současně i k osvojení šetrného přístupu k ochraně životního prostředí.

Informační materiály jsou přizpůsobené dané věkové kategorii dětí, které se např. ve hře pexeso setkají se známými postavičkami reprezentujícími tříděný druh odpadů (Čenda Časák, Pepa Střep, Petka Peťka, aj.). Zcela jistě je zaujmou i plastové mini-popelničky nebo nafukovací balónky v barvách tříděného odpadu a ve hře „Kompostujte“ se mohou dovědět něco o bioodpadu (co do něj patří, jak se využívá) a  o kompostování.

Uvedené informační materiály obdrží 9 898 pražských prvňáčků v průběhu prvních třech měsíců roku 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).