Hlavní navigace

Lyžařský rekord vynese peníze lidem s roztroušenou sklerózou

[Tisková zpráva] (Nadace Impuls) Sedm krajů, sedm pohoří a sedm sjezdovek – takový netradiční lyžařský rekord se podařilo překonat zpěvačce Haně Robinson. Pomohla tím lidem s roztroušenou sklerózou.

Sdílet

Zpěvačce a skladatelce Haně Robinson a jejímu bratrovi lyžaři a horolezci Pavlu Trčalovi se podařilo pokořit netradiční lyžařský rekord. Během pátečního dne sjeli na lyžích v sedmi krajích, sedmi pohořích, sedm sjezdovek v České republice.

Cílem akce bylo podpořit nadaci Impuls, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. V sedmi českých zimních střediscích v sedmi různých krajích se během pátku 18. února 2011 uskutečnil pokus o Český Ski Rekord, který se podařilo zdolat.

Nemocný, neznamená neschopný

Při pokusu o rekord Hanu Robinson a Pavla Trčalu doprovodila například zpěvačka a vášnivá lyžařka Olga Lounová, první česká držitelka olympijské medaile ze zimních olympijských her v alpském lyžování Olga Charvátová nebo mnohonásobný mistr světa v travním lyžování Jan Němec.

Náročná akce odstartovala ráno v 6:30 hodin v moravských Javorníkách a skončila na sjezdovce Bouřňák v Krušných horách. Rekordmani najeli více jak 700 kilometrů autem a přibližně 13 kilometrů na lyžích. „Cílem akce bylo nejen zdolání rekordu, ale hlavně podpora nadace Impuls pro nemocné roztroušenou sklerózou,“ vysvětlila Hana Robinson, které byla tato nemoc před dvěma lety diagnostikována.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).