Hlavní navigace

Letní Festival otevřených sklepů je již za dveřmi!

[Tisková zpráva] Ochutnávky vína jsou nerozlučně spjaté s muzikou, organizátoři proto připravili pestrý a bohatý doprovodný program, který přesvědčí o nakažlivosti slováckého temperamentu a vínem inspirovaných písniček.

Sdílet

Vrchol letní vinařské turistiky na jižní Moravě se kvapem blíží – již o tomto víkendu, 20. a 21. června 2009, se uskuteční Festival otevřených sklepů. V šesti obcích regionu Podluží – Moravské Nové Vsi, Mikulčicích, Kosticích, Novém Poddvorově, Prušánách a Tvrdonicích – otevře více než 40 vinařů své sklepy a nabídnou návštěvníkům k ochutnání přes 300 vzorků vín. Pořadatelé vyzývají: „Nezahazujte vstupenky“, až do příštího festivalu 19.9. slouží jako poukazy na slevu při nákupu vín ve vybraných vinotékách.

Letní Festival otevřených sklepů přivítá první návštěvníky již v páteční podvečer, kdy v prušáneckém sklepě U Jeňoura proběhne první ze dvou delikátních banketů „Morava tradičně a přesto jinak – harmonie s nechorskými víny“. Ačkoli jsou místa na páteční gurmánské menu již beznadějně vyprodaná, stále je šance dostat se na nedělní polední banket. Žádný gurmán by si neměl nechat ujít menu o sedmi chodech, ve kterém nechybí třeba kuřecí galantina s lanýžovým želé a medovou hořčicí či dezert podávaný s červeným slámovým vínem.

Oficiálně bude festival, podpořený také Vinařským fondem, zahájen v sobotu ráno v Moravské Nové Vsi. Na startu je možnost zakoupení knih o víně s velkou slevou a pro prvních 50 kupujících i s dárkem – láhví vína. Festivalová kyvadlová doprava pak umožní bezproblémové přesuny mezi jednotlivými obcemi po oba dny festivalu a večer rozveze návštěvníky až do hotelů v Hodoníně či Břeclavi. Hotely jsou v současnosti nejbližším místem s volnou ubytovací kapacitou.

Ochutnávky vína jsou nerozlučně spjaté s muzikou, organizátoři proto připravili pestrý a bohatý doprovodný program, který přesvědčí o nakažlivosti slováckého temperamentu a vínem inspirovaných písniček. Chybět nebude cimbálka, world music, jazz, šanson či rhytm & blues. Vystoupí například David Murphy Quartet, Jaromír Helešic s jazzovým triem F.U.T., písničkář Vít Šujan a mnozí další.

Speciální program je nachystán pro dámy – v rámci profilové akce Ženy a víno se bude mladá vinařka Ivana Tomanová věnovat především vínům růžovým. Objasní nejen původ růžové barvy a důvody, proč se u nás pěstování těchto vín tak daří, ale také seznámí návštěvnice s různými možnostmi servírování vín. Zlatým hřebem vinařské akce pro ženy pak budou recepty na koktejly, sorbety a další lahůdky, které se z růžových vín vyrábějí.

Těšíme se na shledanou na slováckém Podluží!

Více informací: http://www.ote­vrenesklepy.cz

Kontakt:

Juraj Flamik

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33 | 602 00 Brno

tel: (+420) 515 903 117 | gsm: (+420) 606 763 117

e-mail: juraj.flamik@nap.cz

http://www.ote­vrenesklepy.cz |http://www.par­tnerstvi-ops.cz

Festival otevřených sklepů je unikátním produktem zážitkové a vinařské turistiky. V jeho rámci se milovníkům vína, kultury a nevšedních zážitků čtyřikrát do roka na jeden víkend otevře na 40 sklepů v několika obcích jedné z vinařských podoblastí jižní Moravy.

Mají tak příležitost:

– ochutnat na 300 vín nejlepších vinařů přímo ve sklepech, kde vznikají,

– dozvědět se vše o vzniku, zrání a degustací vín, a

– srovnat vzorky vín i přístup jednotlivých vinařů k jejich výrobě a prezentaci v rozsahu a kvalitě, která na jižní Moravě nemá obdobu.

To vše v jedinečné atmosféře jižní Moravy a za doprovodu kulturních a gurmánských akcí.

Partnerství, o.p.s., (pořadatel Festivalu otevřených sklepů) byla založena Nadací Partnerství za účelem poskytování služeb pro udržitelný rozvoj komunit, obcí a jejich partnerů z neziskového a podnikatelského sektoru. Nabízí služby v oblasti podpory udržitelného rozvoje a udržitelného cestovního ruchu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).