Hlavní navigace

Lázně zahajují hlavní sezonu

[Tisková zpráva] CzechTourism: Přemýšlíte, kde nejlépe nabrat síly po zimě? Jednou z možností jsou tradiční české a moravské lázně, které co nevidět zahájí hlavní sezonu. Díky tomu si lázeňští hosté užijí nejen relaxaci, ale také bohatý kulturní program. Slavnostní zahájení totiž představuje pro obyvatele i návštěvníky lázní vždy velkou společenskou událost. Na co se mohou lidé například těšit?

Sdílet

Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech se koná ve dnech 30. dubna až 2. května a bude spojeno s udílením Ceny města, slavnostním průvodem Karla IV. a dalším bohatým programem, v němž nebude chybět ani tradiční svěcení pramenů. To bývá důležitou součástí oslav v lázních, kde se nacházejí minerální a termální prameny. Tato tradice vychází ze starých pohanských obřadů otevírání studánek a podobně jako ve starých časech má i dnes zachovat životodárnou energii a léčebnou sílu těchto přírodních zdrojů.

Kompletní přehled: Lázeňská zařízení

Najděte si lázně přesně podle vašich představ.

Ve Františkových Lázních se sezona zahajuje 15. května. Lidé se mohou těšit například na slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně a Chursächsische Philharmonie, který se bude konat již v předvečer zahájení.

Na sobotu 8. května je připraven v areálu lázní Teplice nad Bečvou bohatý program pro lázeňské hosty i širokou veřejnost. Všichni se mohou těšit mimo jiné na tradiční akci Otevření lázeňské kolonády, která bude opět spojená s atraktivním průjezdem asi 200 historických vozidel a motocyklů.

V Bělohradu se slavnostní Otevření lázeňské sezony koná v sobotu 22. května. Na programu bude kromě dalšího pokus o gastronomický rekord – vytvoření nejdelší šunkové rolády v ČR (s následnou ochutnávkou).

Jáchymovské lázně si pro slavnostní zahájení vybraly víkend 29. – 30. května. Lidé se mohou těšit na tradiční požehnání pramenů, a dále například na šermířské vystoupení, koncert The Beatles Revival či vystoupení mažoretek.

Lázně Hodonín zahajují hlavní sezonu 14. května. Lidé jsou zváni k návratu do romantických časů první republiky na Lázeňský kulturní koktejl s příchutí hudby, tance a swingu, připravena jsou i další lákadla.  

Během slavností toho zkrátka zažijete opravdu hodně. Pro zahájení lázeňské sezony jsou typické například i jarmarky a trhy řemeslných výrobků, oslavy nezřídka zakončují ohňostroje, večerní show nebo i koncerty moderní hudby pod širým nebem.

Čtěte téma: Jak se vyznat ve wellness?

Možností je nespočet, pomůžeme vám se v nich orientovat …

Harmonogram zahájení hlavní lázeňské sezony 2010

 30. 4.–2. 5.

 Karlovy Vary

1.       5.

 Lázně Bohdaneč, Mšené-Lázně, Lázně Libverda, Poděbrady, Jeseník

 8. 5.

 Teplice nad Bečvou

 7.–8. 5.

 Mariánské lázně, Luhačovice

 14. 5.

 Lázně Hodonín

 15. 5.

  Lázně Darkov, Františkovy lázně

 22. 5.

 Konstantinovy lázně, Lázně Bělohrad, Karlova studánka

 29.–30. 5.

  Léčebné lázně Jáchymov

 5. 6.

 Lázně Kynžvart

 5.–6. 6.

 Janské Lázně, Lázně Teplice

Kompletní programy poskytnou lázeňské společnosti nebo infocentra v jednotlivých lázeňských místech. Pokud chcete získat přehled o všech českých a moravských lázních, běžte na web www.ceskelazen­stvi.cz. Tady najdete praktický rozcestník všech 37 lázeňských míst včetně kontaktních údajů.  

Zahájení hlavní lázeňské sezony vždy představuje velkou společenskou událost, zároveň to ale určitě neznamená, že by pouze v těchto termínech lázně stály za návštěvu. Lázně jsou samozřejmě v provozu celoročně a jejich široká nabídka určitě nezklame ani ty, co slavnostní zahájení hlavní sezony nestihnou. 

Zdroj: CzechTourism.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).