Hlavní navigace

Kuřákům vydrží novoroční předsevzetí jenom první dva měsíce

[Tisková zpráva] (DocSimon.cz) Lékárníci hlásí nárůst prodejů přípravků na odvykání kouření. Leden a únor jsou měsíci, kdy kuřáci plní svoje novoroční předsevzetí. Jenže ta je brzy opustí.

Sdílet

Hlavně v lednu jsou prodeje několikanásobně vyšší oproti celoročnímu průměru,“ potvrzuje doktor Jan Bureš, šéf internetové lékárny DocSimon.cz.

Například letos v lednu firma prodala zhruba tolik položek, co za celé loňské čtvrté čtvrtletí. Na trhu jsou nejvýrazněji zastoupeny značky dvou výrobců: Nicorette a Niquitin, který se objevil později. Mladší značka se na prodeji celé kategorie podílí zhruba šesti procenty.

Nejvíc se prodává inhalátor

Sortiment Nicorette je širší a také se prodává nejvíce,“ říká Jan Bureš. Zcela nejprodávanější je inhalátor. „Letos jeho prodej představuje 63 procent všech přípravků proti kouření,“ prozrazuje šéf lékárny s tím, že za zvýšeným zájmem je jistě i intenzivní televizní reklama, kterou značka svůj produkt podpořila.

Za poslední čtyři roky se poptávka po inhalátoru zvýšila dvacetkrát. „Obratově ale nejde o nijak silnou kategorii,“ upozorňuje Bureš, podle něhož lékárna v rámci plnění novoročních předsevzetí prodá přípravky na odvykání kouření v hodnotě zhruba sto tisíc korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).