Hlavní navigace

Konopí je lék a semínka se dají sehnat

[Tisková zpráva] (Legalizace.cz) Sdružení Legalizace.cz nabízí semínka konopí, pošle je pro léčebné účely lidem, kteří potřebují konopí jako lék.

Sdílet

Sdružení Legalizace.cz začalo zájemcům zdarma nabízet semínka konopí neboli marihuany. Zašle je prý lidem, kteří si chtějí rostlinu vypěstovat pro vlastní léčbu. Sdružení o tom informovalo ČTK. Svou akci nazvalo Semínka seniorům.

Nezisková organizace poukazuje na léčivé účinky konopí a požaduje legalizaci drogy pro léčebné účely.

Organizace ve své tiskové zprávě píše, že v Česku je konopí „kvůli drogové prohibici pro nemocné občany stále ještě nedostupné“. Paragrafy, které upravují držení drog, jsou podle nich nesmyslné a zastaralé.

Jak se dají sehnat semínka konopí

Sdružení žadatelům semínka dodá, pokud mu pošlou obálku se známkou a přiloží i čestné prohlášení o tom, že si chtějí vypěstovat konopí jen pro vlastní léčbu. Zájemci mohou dostat i radu, kde najdou potřebné informace o pěstování a legislativě. Svou akcí chtějí organizátoři ale vzbudit hlavně zájem odborníků na drogovou problematiku i lékařů.

Na sdružení se podle jeho předsedkyně Hanky Gabrielové stále častěji obracejí senioři s dotazy, kde by si mohli konopí pro léčbu opatřit. Akci organizace pořádá už potřetí. „Po celé republice jsme rozeslali přes kilogram semínek, a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu namísto nakupovaní předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu,“ uvedla Gabrielová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).