Hlavní navigace

Konopí je lék a semínka se dají sehnat

[Tisková zpráva] (Legalizace.cz) Sdružení Legalizace.cz nabízí semínka konopí, pošle je pro léčebné účely lidem, kteří potřebují konopí jako lék.

Doba čtení: 1 minuta

Sdružení Legalizace.cz začalo zájemcům zdarma nabízet semínka konopí neboli marihuany. Zašle je prý lidem, kteří si chtějí rostlinu vypěstovat pro vlastní léčbu. Sdružení o tom informovalo ČTK. Svou akci nazvalo Semínka seniorům.

Nezisková organizace poukazuje na léčivé účinky konopí a požaduje legalizaci drogy pro léčebné účely.

Organizace ve své tiskové zprávě píše, že v Česku je konopí „kvůli drogové prohibici pro nemocné občany stále ještě nedostupné“. Paragrafy, které upravují držení drog, jsou podle nich nesmyslné a zastaralé.

Jak se dají sehnat semínka konopí

Sdružení žadatelům semínka dodá, pokud mu pošlou obálku se známkou a přiloží i čestné prohlášení o tom, že si chtějí vypěstovat konopí jen pro vlastní léčbu. Zájemci mohou dostat i radu, kde najdou potřebné informace o pěstování a legislativě. Svou akcí chtějí organizátoři ale vzbudit hlavně zájem odborníků na drogovou problematiku i lékařů.

Na sdružení se podle jeho předsedkyně Hanky Gabrielové stále častěji obracejí senioři s dotazy, kde by si mohli konopí pro léčbu opatřit. Akci organizace pořádá už potřetí. „Po celé republice jsme rozeslali přes kilogram semínek, a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu namísto nakupovaní předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu,“ uvedla Gabrielová.