Hlavní navigace

„Kniha Vašeho zdraví“

Praktická kniha od renomovaných odborníků s neskandálním, o to více však použitelným obsahem „Zdravá výživa pro každý den“, jejímiž autory jsou členové Fóra zdravé výživy (FZV), se dostává v těchto dnech na pulty knihkupectví jako čerstvá novinka nakladatelství Grada.

Sdílet

Každý se díky ní může sám přesvědčit, jestli jsou jeho znalosti v souladu s doporučením, zda jsou různé informace kolující po internetu nebo mezi známými pravdivé a jak skutečně ozdravit jídelníček sobě, svým dětem i partnerovi. Vědecké informace jsou podány ve formě dostupné všem čtenářům. 

Kniha Zdravá výživa pro každý den„Při psaní bylo naším cílem zejména vyvrátit nepodložené mýty o výživě, které se  bohužel stále dokola v naší společnosti objevují. V knize najdetenejen přehled nejzávažnějších rizik a chyb, jichž se ve stravování dopouštíme, ale také praktické informace, např. o redukční dietě nebo správném stravování specifických skupin, jako jsou děti, sportovci a senioři. Kniha je základem pro ozdravění životního stylu, který je – ač to zní stále dokola – nejlepší prevencí civilizačních onemocnění,“ okomentoval za členy FZV cíl knihy jeho předseda Prof. Ing. Rudolf Poledne, CSc.

Členové Fóra zdravé výživy se v poslední době zabývali v rámci svých širokých aktivit i recenzemi několika desítek knih o výživě a zdravém životním stylu dostupných v našich knihkupectvích. Známý citát Karla Čapka pro kritiky říká: „Kritizovat, to je usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bychom to dělali my, kdybychom to dovedli.“ „Výsledkem recenze děl jiných je tudíž kniha vlastní. Je přizpůsobená českým poměrům, převádí doporučení odborníků do praktické roviny tak, aby byla pro čtenáře srozumitelná a hlavně v běžném životě použitelná,“ vysvětluje MUDr. Jan Piťha CSc., místopředseda FZV a preventivní kardiolog z IKEM. 

Kniha je rozdělena do osmi kapitol. První z nich hodnotí vývoj stravovacích doporučení za poslední desítky let a vyvrací názor řady laiků, pacientů i lékařů, že se doporučení v oblasti výživy neustále mění. Další kapitoly se věnují významu živin a potravin ve výživě člověka, nejčastějším chybám ve stravování, výživě specifických skupin, jako jsou děti, senioři a sportovci, prevenci srdečně-cévních onemocnění pomocí správné životosprávy a vzájemnému působení potravin a léků. Knihu uzavírajínejčas­tější mýty v oblasti stravování a jejich uvedení na pravou míru. 

Fórum zdravé výživy je občanské sdružení, dlouhodobě se zabývající ovlivňováním a edukací nejširší veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu. Mezi členy občanského sdružení jsou významní odborníci z oblasti výživy, technologie potravin, nutričního poradenství, interní medicíny, gastroenterologie a pediatrie se zaměřením na obezitu. Cílem Občanského sdružení Fórum zdravé výživy je edukace a osvěta, poskytování poradenských služeb a usnadnění orientace v nabídce potravin a nápojů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).