Hlavní navigace

Kiwanis International hledá námět na svůj druhý celosvětový projekt

[Tisková zpráva] Nashville (USA, Tennessee) - V roce 1994 se organizace Kiwanis International zavázala k tomu, že bude chránit děti na celém světě před nemocemi způsobené chronickým nedostatkem jódu (IDD), a spustila na boj s těmito nemocemi svůj první celosvětový projekt. Nyní, když se podařilo ochránit většinu dětí na celém světě před nedostatkem jódu, vyzývá organizace Kiwanis asociace, instituce a jednotlivce k navržení námětu na druhý celosvětový projekt organizace Kiwanis.

Sdílet

„Dnes žijeme ve světě potřeb,“ říká prezident organizace Kiwanis International Don Canaday z města Fishers ve státě Indiana. „Lidé trpí těžkými a smrtelnými nemocemi, na které je potřeba najít léky. Děti trpí chudobou a hladem a nemají přístup ke vzdělání a pomoci, ani se nemohou upnout k žádné jiné naději.“

„Organizace Kiwanis je dnes potřebná mnohem více než kdy dříve k tomu, aby zajistila potraviny, nápoje a bezpečná obydlí pro rodiny a děti,“ dodal Canaday.

K nalezení řešení bude potřeba hodně rukou v mnoha zemích a hodně let práce, ale i malé změny mohou spustit lavinu výrazného zlepšení.

„Z jedné podané ruky se stanou dvě, ze dvou čtyři a ze čtyř osm. Spolupráce napříč hranicemi, národy a kulturami a vytrvalé úsilí nakonec povedou k nalezení léku,“ dodal Canaday.

V roce 1994 se organizace Kiwanis zavázala k ochraně dětí před nemocemi v důsledku nedostatku jódu. Nedostatek jódu způsobuje různé psychosomatické a mentální poruchy. Dnes se naše organizace se svými 8 tisíci kluby v 70 zemích světa opět snaží změnit svět dětí a komunit a žádáme naše členy a ostatní zájemce, aby nám navrhli zaměření našeho druhého celosvětového projektu.

„Organizace Kiwanis splnila svůj cíl a podařilo se jí takřka vymýtit onemocnění vznikající v důsledku nedostatku jódu“, řekl Rob Parker, generální ředitel organizace Kiwanis International. „Dnes náš partner v tomto úsilí, organizace UNICEF (United Nations Children's Fund) odhaduje, že počet domácností, které užívají jodizovanou sůl se z 20 procent v roce 1990 zvýšil na dnešních 70 procent.“

„Stále sice ještě zbývá udělat na tomto poli kus práce a budeme se i nadále snažit o dosažení ještě lepších výsledků v oblasti boje proti onemocněním plynoucím z nedostatku jódu. Nicméně je čas vybrat další celosvětový projekt, kde by ruce členů organizace Kiwanis pomohly zlepšit život dětí a komunit,“ dodal Parker.

Projekt celosvětových služeb organizace Kiwanis (Kiwanis Worldwide Service Project) je řízený program, v jehož rámci nezletilí a dospělí členové organizace pomáhají potřebným dětem z celého světa, zlepšit kvalitu jejich života.

Vaše návrhy nám posílejte do 1. října 2009. Návrh mohou podat jak členové organizace, tak zástupci organizací, institucí či jednotlivců. Hlavní kritéria projektu jsou:

•Projekt se musí týkat dětí, jejich problémů nebo onemocnění

•Musí se jednat o závažný problém týkající se dětí

•Musí se jednat o národní i nadnárodní projekt, vyžadující pomoc místních lidí

•Součástí projektu musí být získávání financí a dobrovolníků

•Projekt se musí týkat problému, který lze vyřešit

•Projekt musí podpořit růst členské základny organizace Kiwanis

•Projekt musí vést k pozitivním změnám v životě lidí

Vaše návrhy nám zašlete přes formulář na webových stránkách http://www.ki­wanis.org/wsp.

Váš návrh by měl obsahovat:

•Popis projektu a jakým způsobem projekt vyhovuje zadaným kritériím (maximálně v rozsahu 500 slov)

•Jak projekt souvisí s posláním organizace Kiwanis (maximálně 200 slov)

•Jak se mohou projektu zúčastnit děti a mládež (maximálně 200 slov)

•Kolik procent doby realizace projektu představuje podíl lidské práce (maximálně 100 slov)

•Kolik procent doby realizace projektu představuje získávání finančních prostředků (maximálně 100 slov)

Organizace Kiwanis přijímá Vaše návrhy do 1. října 2009. Námět svého druhého celosvětového projektu pak organizace oznámí v červnu 2010 na svém 95. výročním zasedání v Las Vegas.

O organizaci Kiwanis International

Organizace Kiwanis byla založena v roce 1915. Organizace po celém světě sdružuje dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat dětem ve své komunitě. Kiwanis International nabízí různé projekty pro mladé lidi, mezi které patří například projekty Circle K, Key Club, Key Leader, Builders Club, K-Kids, Kiwanis Junior a Aktion Club. V těchto projektech, zaměřených na posílení komunity a pomoc dětem, dobrovolníci každý rok odpracují více než 19 miliónů hodin a investují 100 miliónů dolarů.

Organizace Kiwanis má 600 000 členů z řad mládeže a dospělých v 70 zemích celého světa. Více informací o organizaci Kiwanis International najdete na webových stránkách http://www.ki­wanis.org.

Zdroj: Kiwanis International

Joedy Isert

Telefon: +1–317–217–6171

Mobil: +1–229–942–5323

E-mail: jisert@kiwanis.org

Kristian Little

Telefon: +1–317–217–6176

E-mail: klittle@kiwanis.org

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).