Hlavní navigace

JOBDAYS 2010 od 20. 4. v Českých Budějovicích

[Tisková zpráva] Veletrh pracovních příležitostí JOBDAYS 2010 bude pokračovat v Českých Budějovicích

Sdílet

20. dubna 2010 se v aule Jihočeské univerzity setkají studenti Jihočeské univerzity a široká veřejnost se zástupci vybraných organizací a firem. Burza práce bude pro řadu návštěvníků nejen příležitostí k načerpání informací o možnostech pracovního uplatnění, ale také šancí k získání zaměstnání. Akci pořádají Evropské služby zaměstnanosti (EURES), které jsou součástí Ministerstva práce a sociálních věcí, společně s Jihočeskou univerzitou a společností Jobsinprague.cz.

Čtěte téma: Nejčastější omyly a mýty o brigádách a přivýdělcích

Pracujete jinak než na trvalý pracovní poměr? Kolem zaměstnávání na dohody panuje spousta nepravd a omylů, které se dostávají i do odborné literatury. Nekopírujte stokrát omleté mýty a nechte se poučit odborníkem. 

9 hodin veletrh slavnostně zahájí děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Prof. Magdalena Hrabánková, ředitel veletrhu Markus Klos a zástupce EURES Libor Šimánek. Organizátoři akce pro návštěvníky připravují kromě prezentací vystavovatelů ze soukromé i veřejné sféry workshopy a další doprovodný program. Zatím se přihlásilo 14 vystavovatelů. Kromě soukromých firem se na akci bude mimo jiné prezentovat EURES a Evropský sociální fond.

Minulý rok veletrh v Českých Budějovicích navštívilo 2 300 lidí. Letos se očekává o několik desítek návštěvníků více. A to především kvůli vysoké nezaměstnanosti v České republice, která se týká i absolventů škol. Více informací o nezaměstnanosti absolventů škol se můžete dočíst na www.mpsv.cz. Více informací o veletrhu pracovních příležitostí v Českých Budějicích naleznete na http://portal­.mpsv.cz.

Kromě veletrhu se na Úřadu práce v Českých Budějovicích uskuteční setkání jihočeských představitelů se zástupci Horního Rakouska. Debatovat budou především o přeshraniční spolupráci v oblasti trhů práce.

Veletrh JOBDAYS 2010 v Českých Budějovicích navazuje na pražský, který se konal od 30. března do 1. dubna 2010 na výstavišti v Holešovicích. Celkem 92 zaměstnavatelů a personálních agentur na jednom místě nabízelo rekordnímu počtu návštěvníků více než 1 200 volných pracovních míst. Akci navštívilo cca 18 500 zájemců o práci. Více o veletrhu v Praze naleznete na www.mpsv.cz. Po Českých Budějovicích se bude veletrh konat ve dnech 29. až 30. září v Ostravě, 13. až 14. října opět v Praze a 21. až 23. října v Liberci. Kromě toho se 27. dubna v Rokycanech bude konat výstava „Celoživotní učení“.

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).