Hlavní navigace

Jaké sportovní akce finančně podporuje Praha?

[Tisková zpráva] Rada hlavního města Prahy schválila na svém zasedání ( 27. 4. 2010) přidělení finančních prostředků ve výši 6 970 000Kč na partnerství hl. m. Prahy při pořádání sportovních akcí v roce 2010. Materiál předložil v městské Radě primátor hl. m. Prahy Pavel Bém, v jehož kompetenci se oblast sportu a volného času nachází.

Sdílet

Partnerství hl. m. Prahy při pořádání sportovních akcí v roce 2010

Materiál byl Radě předložen na základě žádostí o finanční podporu v rámci Partnerství hl. m. Prahy na zajištění sportovních akcí. Přidělení finančních prostředků vychází ze Zásad pro partnerství hl. m. Prahy při pořádání akcí v oblasti kultury, cestovního ruchu, sportu, volného času a volného času dětí a mládeže.

Výběr z akcí, které získají finanční prostředky od hlavního města Prahy: 

Spring Challange Hockey Cup

Akce byla podpořena částkou ve výši 80 000 korun na technické zajištění a věcné ceny. Jedná se o 15. ročník mládežnického hokejového turnaje. Cílem je setkání mládežnických hokejových týmů ročníků 94–95 a mladších 96–97 z hokejově vyspělých zemí celého světa včetně týmů z USA a Kanady. Akce se řadí mezi nejlepší turnaje pro děti a mládež ve střední a východní Evropě.

Akce: Praha pořádá bezplatné lekce Nordic walking

V Praze byl spuštěn unikátní projekt bezplatných cvičení …

Nordic Walking Praha

Rada hlavního města přidělila akci finanční podporu ve výši 80 000 korun. Přidělená částka je určena k zajištění technické podpory a věcné ceny. Jedná se o 4 závody v Nordic walking pro 7 věkových kategorií. Mezi uvažované lokality patří Hostivařská přehrada, Ladronka, Kunratický les či Divoká Šárka. Cílem projektu je rozvoj Nordic Walking v rámci ČR, jakožto zdravého životního stylu pro širokou veřejnost.

Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“

Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to.

Memoriál Aleše Hřebeského

Rada hlavního města přidělila akci finanční podporu ve výši 200 000 korun na technické zajištění a věcné ceny pro 17. ročník největší a nejprestižnější boxlakrosové akce v Evropě. Turnaje se zúčastňují špičkové týmy z Evropy a Kanady. V rámci tzv. lakrosového večera probíhají exhibiční zápasy dětí a juniorů a také All Stars Game, kdy proti výběru hráčů zahraničních týmů nastoupí česká seniorská lakrosová reprezentace. Během víkendu navštíví turnaj přibližně 3 000 diváků.

Memoriál Evžena Cihláře

Rada hlavního města přidělila akci finanční podporu ve výši 50 000 korun. Přidělená částka je určena k zajištění technické podpory a věcné ceny 65. ročníku tradičního veřejně přístupného závodu v silniční cyklistice s vloženým závodem handicapovaných sportovců od žákovských po seniorské kategorie.

Memoriál Josefa Odložila

Rada hlavního města akci podpořila částkou 1 200 000 korun na technické zajištění a věcné ceny. Jedná se o 17. ročník mezinárodních atletických závodů. Pro rok 2010 je Memoriál Josefa Odložila zařazen do nejvyšší kategorie Euro Meetings se statutem Evropské atletické asociace Premium Meeting. Na závodech pravidelně startují atleti umisťující se na předních místech světových atletických žebříčků, držitelé olympijských medailí, světoví a evropští rekordmani. V rámci mítinku proběhnou také závody žáků škol ČR s názvem „O pohár pražského primátora“, národní atletické závody pro juniorské a dorostenecké kategorie a kategorie dospělých. V hlavním programu je věnován prostor také handicapovaným sportovcům.

Triatlonový festival BIGMAN

Akce byla podpořena částkou 300 00 korun určenou na technické zajištění. Jedná se o sportovní triatlonový podnik, při kterém se uskuteční Mistrovství světa v závodě BIGMAN v kombinaci terénního triatlonu a dlouhého triatlonu ve dvou po sobě následujících dnech. Závod MS BIGMAN je součástí světové série World Triathlete 1, jejímž cílem je korunovat na závěr kalendářního roku nejlepšího světového triatlonistu a triatlonistku světa. Součástí akce je i IV. ročník závodu Czech BIGMAN, závod pro děti a zdravotně postižené Plavecko-běžecký pohár, závod v terénním triatlonu pro veřejnost a štafetový závod pětičlenných týmů v terénním triatlonu. Záštitu nad akcí převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, člen MOV Jan Železný, starosta MČ Praha – Velká Chuchle Stanislav Fresl. Svou osobní účastí podpořil loňský ročník prezident ČR Václav Klaus a primátor hl. m. Prahy Pavel Bém.

Prague Games

Akce byla podpořena částkou 400 000 korun. Přidělená částka je určena na technické zajištění 7. ročníku mezinárodního mládežnického florbalového turnaje, který je jedním z největších a neprestižnějších svého druhu ve světě. Turnaje se zúčastní přibližně 240 družstev ze 14 zemí světa. Během turnaje bude odehráno více než 700 soutěžních utkání. Součástí turnaje bude řada doprovodných akcí. Turnaj je významným impulsem pro rozvoj florbalu v Praze.

Čtěte téma: Florbal: Levná alternativa hokeje

Florbal je na vzestupu. Poměrně mladá kolektivní hra si začala získávat více aktivních hráčů a zájmové kroužky tohoto typu praskají ve švech. 

Večerní in-line bruslení Prahou

Rada hlavního města přidělila akci podporu ve výši 200 000 korun na technické zajištění. Jedná se o 3. ročník veřejné hromadné nezávodní in-line vyjížďky pro širokou veřejnost. Mimo samotného zajištění atraktivní trasy je pro účastníky připraven doprovodný program v podobě hudební produkce. V loňském roce se vyjížďky zúčastnilo přibližně 1 500 bruslařů.

Čtěte téma: Co byste měli vědět, než začnete s in-line bruslením

Bruslení, to není jen vycházková jízda vpřed, ale sport, který může opravdu zabolet. Dříve, než vyrazíte na in-line stezku, měli byste si osvojit základy jízdy, získat stabilitu a hlavně naučit se prakticky kdykoliv zastavit. 

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).