Hlavní navigace

Jak pečovat o suchou a ekzematickou pokožku vašich dětí

[Tisková zpráva] (SkintoSkin) Vnější vrstva kůže působí ve zdravém stavu jako ochranná bariéra. Při kožních onemocněních může být však suchá a popraskat. Nečistoty, dráždivé látky či choroboplodné zárodky se pak mohou dostat do citlivé spodní vrstvy a způsobit její poškození, včetně infekce.

Sdílet

Ekzém svou podstatou znemožňuje, aby kůže zůstala zvlhčená, měkká a pružná.

Při nedodržení důležitých zásad ohledně mytí kůže vodou (její teploty a délky pobytu v ní) a stálého promazávání kůže většinou dojde ke zhoršení onemocnění. Pokožku je tedy nutné velmi často hydratovat a promazávat. Pro zachování alespoň přiměřené funkce pokožky používejte vhodné krémy nebo masti a koupelové oleje (například Oilatum, Linola, Leciderm). Ještě vlhkou pokožku je nejlépe mazat ihned po koupeli.

Rozhovor s lékařkou: Denní mytí v zimě škodí kůži 

Zimní období kůži nesvědčí, často je vysušená a popraskaná. Čím to je? MUDr. Jana Marešová nám prozradila, jak se máme o kůži v zimě starat.  

Rady pro rodiče:

  • Promazávání kůže je velmi důležité. Hned jak to půjde, zapojte do péče o pokožku také vaše dítě.
  • Dodržujte pravidelný denní režim. Ten pomůže, abyste na péči o pokožku nezapomněli. Trvejte na dodržování rozvrhu, i pokud je dítě v péči jiných osob (prarodiče, kamarádi, škola v přírodě apod.)
  • Bavlněné rukavičky na noc mohou být užitelné zvlášť pro malé děti, které se v noci škrábou.
  • Pořiďte svému dítěti spodní a noční prádlo speciálně určené pro potřeby atopické pokožky (www.skintoskin­.cz).
  • Naučte děti, aby si nehrály v prašném a špinavém prostředí. To může zhoršit stav nemoci a zvýšit možnost infekce.
  • Svědění a škrábání během noci je problémem pro všechny členy rodiny. Promluvte si se svým kožním lékařem o možnosti užívání antihistaminik, která mohou pomoci.
  • Vysvětlete jednoduchým způsobem svému dítěti, o jakou nemoc se jedná.
  • Buďte pozitivní, ale nedávejte falešná očekávání.
  • Naučte dítě, jak se vyrovnat s nevhodnými poznámkami ostatních.
  • Děti s ekzémy a lupénkou někdy používají svou nemoc jako záminku pro manipulaci s rodiči nebo učiteli. Zkuste najít způsob, jak takovému chování zabránit.

Čtěte téma: Co si počít s ekzémem?

Ekzém je nepříjemný, svědí, bolí, na kráse vám nepřidá, ale je asi snazší se s nemocí vyrovnat, než ji léčit. Léčba totiž vyžaduje tvrdou disciplínu s nejistými výsledky. Pokud už máte dost kortikoidových mastí, můžete vyzkoušet i alternativní léčbu a věřte, že je z čeho vybírat.

Oblečení nové generace pro suchou a ekzematickou pokožku

Funkční biooblečení  SkintoSkin, je řada spodního prádla pro ty, kteří trpí onemocněním kůže, jako je atopický ekzém, lupénka, vysoce citlivá a suchá kůže, alergické reakce a další.

Základem jsou speciální vlákna, která obsahují bavlnu, mořské řasy a stříbrné ionty, které mají antibakteriální a antimykotické vlastnosti a zároveň zajišťují pokožce zklidňující, hydratační a čistící účinek.

Pravidelné a dlouhodobé nošení prádla přispívá ke snížení svědivosti a podráždění. SkintoSkin nabízí prádlo pro všechny věkové kategorie – kojence, děti i dospělé. Dermatologicky testováno.

Více na www.skintoskin.cz

Jaké jsou vaše zkušenosti s ekzémem

Diskutujte v katalogu nemocí. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).