Hlavní navigace

IZIP podporuje volbu nejlepší nemocnice roku 2009

[Tisková zpráva] Výsledný žebříček českých nemocnic pro rok 2009 bude prezentován koncem listopadu 2009 v Praze.

Sdílet

Společnost IZIP, a.s., provozovatel Elektronických zdravotních knížek,  se stala partnerem celostátního projektu „Nemocnice ČR 2009“. Projekt je zaměřen na sledování a porovnávání skoro 160 nejvýznam­nějších českých nemocnic. Zapojit se do této volby může každý prostřednictvím internetových stránek www.izip.cz či www.nejlepsi-nemocnice.cz, a to až do 31. října 2009.

„Společnost IZIP, a.s. se rozhodla podpořit projekt „Nemocnice ČR 2009“ hlavně z toho důvodu, že takovýto průzkum spokojenosti pacientů je jedinečnou příležitostí,  jak mohou vyjádřit jejich osobní názor a zkušenosti z nemocničního prostředí. Lidé mají rostoucí očekávání na přístup ke zdravotní péči, její kvalitu, nejnovější technologie, léčebné metody a postupy. Z pacienta jako konzumenta naordinované péče se stává aktivní autorita, která se dnes chce podílet na rozhodování o svém zdraví a stejné principy ctí a respektuje i projekt IZIP se svými Elektronickými zdravotními knížkami.  Odpovědi respondentů pomohou nejen manažerům měřených nemocnic spolehlivěji a rychleji rozhodovat při řešení strategických otázek, ale také nastíní očekávanou cestu vývoje zdravotnictví z pohledu zaměstnance nemocnice ČR.“ objasňuje zapojení IZIP, a.s. Mgr. Lukáš Bil, Country Sales Manager společnosti.

Výsledný žebříček českých nemocnic pro rok 2009 bude prezentován koncem listopadu 2009 v Praze na Středoevropské odborné konferenci „Efektivní nemocnice 2009 – Změna strategie nemocnic“. Na této konferenci bude předáno také ocenění nejlépe hodnocené nemocnici v České republice jak v jednotlivých oblastech, tak i v absolutním měřítku.

O systému IZIP

Internetový přístup ke zdravotním informacím pacienta představuje souhrn zdravotních informací pacienta zpracovaný ve formě Elektronické zdravotní knížky. Elektronická zdravotní knížka může obsahovat všechny informace o zdravotním stavu jejího vlastníka. Jejím prostřednictvím se výrazně usnadní přístup lékařů k potřebným informacím, v krajních případech může i zachránit život. Příkladem neocenitelného propojení je komunikace mezi systémem IZIP a systémem Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Díky tomuto přímému spojení jsou lékaři schopni, téměř okamžitě zahájit léčbu odpovídající konkrétní anamnéze pacienta – s ohledem na alergie, chronická onemocnění apod.

V současné době má svou EZK více než milion pacientů. Do systému je zapojeno přes devět tisíc zdravotnických pracovníků, padesát pět nemocnic a tři sta lékáren. Elektronickou zdravotní knížku hradí svým pojištěncům Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky a Česká národní zdravotní pojišťovna.  

O zřízení Elektronické zdravotní knížky lze zažádat u svého lékaře nebo lékárníka, na označených registračních místech,  na webových stránkách www.izip.cz a na vybraných pobočkách České pošty (v současné době pouze pro pojištěnce VZP).

Společnost IZIP, a.s., věnuje maximální pozornost oblasti bezpečnosti dat. Provoz elektronických zdravotních knížek probíhá plně v souladu s platnou českou legislativou. Společnost IZIP, a.s., je registrována Úřadem pro ochranu osobních údajů. Společnost IZIP, a.s. je nositelem certifikace ISO 27001 a ISO 9001.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).