Hlavní navigace

IKEM slaví čtyřicet let existence

[Tisková zpráva] (IKEM) Je to místo, kde vám umí nahradit srdce, ledviny, tenké střevo, ale i pomoci s poruchami erekce. Institut klinické a experimentální medicíny slaví čtyřicáté výročí.

Sdílet

Už v roce 1966 se tu uskutečnila první tranaplantace ledviny. Dnes umí zdejší lékaři transplantovat celkem šest orgánů od dárců. Ujednodušeně řečeno: IKEM je největší „opravovna“ pro lidské tělo u nás.

Odborným symposiem dnes a slavnostním koncertem v Anežském klášteře zítra, jehož se zúčastní přední představitelé odborného, politického a veřejného života, si IKEM připomene 40 let své existence.

Umí vám vyměnit i slinivku

Od svého vzniku se IKEM řadí mezi největší a nejlepší vědecko výzkumná pracoviště nejen u nás, ale i v Evropě a ve světě."Máme více než 1700 zaměstnanců a disponujeme více než 330 lůžky a desítkami výzkumných i klinických programů,“ uvádí ředitel IKEM docent Jan Malý.

V IKEM se ročně provádí více než 20 procent všech kardiochirurgických operací v České republice. Ročně zde lékaři provedou 100 procent všech transplantací slinivky u nás, 73 procent transplantací srdce, 71 procent transplantací jater a 49 procent všech transplantací ledvin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).