Hlavní navigace

Hravě žij zdravě - a vyhraj výlet

[Tisková zpráva] Hravě žij zdravě – internetový kurz zdravého životního stylu

Sdílet

S přicházejícím podzimem odstartoval již čtvrtý ročník internetového vzdělávacího kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě, jehož odborným garantem je i letos Poradenské centrum Výživa dětí.

Kurz již několik let oslovuje stovky pedagogů, vychovatelů a především tisíce žáků českých základních škol. Cílem kurzu, jehož stěžejní částí jsou čtyři lekce a Deníček, je edukace dětí a mládeže v oblasti zdravého životního stylu. Informace o kurzu jsou k dispozici na www.soutez.hra­vezijzdrave.cz.

Z průzkumu realizovaného v roce 2009 občanským sdružením Hravě žij zdravě vyplynulo, že polovina školáků sportuje maximálně dvakrát týdně a pouze 6 % dětí tráví svůj volný čas s rodiči. Neaktivní děti jsou přitom vystaveny vysokému riziku rozvoje obezity.V prevenci dětské obezity má vynikající výsledky kognitivně behaviorální terapie navržená Ivou Málkovou a do teorie převedená v rámci sdružení Stob.

„Princip kognitivně behaviorální terapie spočívá v hravém, zábavném a tedy motivujícím předávání informací (například o výživě a dalších oblastech zdravého životního stylu), zahrnuje nácvikové metody opakování, učení a tréninku a vede k postupným změnám v chování, myšlení i emocích,“ vysvětluje Mgr. Jana Divoká z občanského sdružení Hravě žij zdravě a dodává: „Na základě kognitivně behaviorálního přístupu byl vytvořen projekt Hravě žij zdravě, jehož stěžejní aktivitou je internetový kurz“.

Soutěžní internetový kurz Hravě žij zdravě má za úkol vysvětlit dětem důležitost jednotlivých denních jídel, naučit je správně jíst i kulturně stolovat. Sleduje také pohybovou aktivitu dětí a snaží se motivovat je ke zkrácení času tráveného u televize nebo počítačových her. Primárně je určen žákům pátých ročníků základních škol, kteří mají šanci soutěžit o hodnotné ceny, nesoutěžně se však do něj mohou zapojit i žáci jiných ročníků. 

V letošním roce jsou pro nejšikovnější třídní kolektivy páťáků připraveny zajímavé ceny. Podmínkou pro získání výletu s oficiálním dopravcem Českými drahami a překvapením
od internetového portálu Kudy z nudy je v jednotlivých soutěžních lekcích nasbírat jako třída nejvíce bodů za splněné úkoly. Registrace do soutěžní části kurzu bude ukončena 3. 12. 2010, soutěž jako taková 31. 12. 2010. Nesoutěžně kurz probíhá po celý rok.

Zapojte se i vy a udělejte něco pro svůj zdravý životní styl.

www.soutez.hra­vezijzdrave.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).