Hlavní navigace

Hra ve vývoji dětí v prvním roce života

[Tisková zpráva] Nakladatelství Grada vydává dotisk velice úspěšné knihy Hra ve vývoji dětí v prvním roce života, která vyšla v edici Rady pro rodiče.

Sdílet

Hra má nezastupitelnou funkci ve vývoji dítěte. Je však také důležitou součástí rodičovství. Jak ukazují současné výzkumy, hra s dítětem dává rodičům jedinečnou příležitost vytvářet si s ním společný svět, rozvíjet jeho důvěru v sebe sama, k rodičům a k okolnímu světu. Hra tak příznivě působí nejen na vývoj v oblasti rozumové, ale i v oblasti citové a sociální. Rodiče by jí tedy měli věnovat velkou pozornost již od narození svého potomka a dále ji rozvíjet s přibývajícími týdny a měsíci života.

autor:  PhDr. Daniela Sobotková, CSc., PhDr. Jaroslava Dittrichová, CSc.

prodejní cena včetně DPH:  269 Kč

  • Význam hry v raném věku
  • Úloha rodičů ve hře dítěte
  • Vývoj hry od narození do 12 měsíců
  • Individuální rozdíly u dětí
  • Hra s tátou
  • Proč si některé děti nehrají?

Kniha dvou vynikajících a velmi zkušených autorek z Ústavu pro matku a dítě v Praze-Podolí je určena všem rodičům dětí od narození do jednoho roku života. Text doprovází téměř 150 barevných fotografií zachycujících samostatnou hru dětí i společnou hru s rodiči. Poukazuje na různé vlivy, které mohou působit na hru nejmenších dětí, například vývojový stav, individuální zvláštnosti, způsob, jakým si rodiče se svými potomky hrají. Poradí, jak hru podpořit, podnítit a dále rozvíjet.

Pozornost je věnována také hře dětí, jejichž vývoj je narušen, jakož i případům, kdy dítě nemá o hru zájem. Kniha se stane průvodcem vývoje hry v prvních 12 měsících života dítěte každému rodiči, který dbá o harmonický vývoj svého dítěte.

Grada.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).