Hlavní navigace

Hledá se nejhorší veřejná toaleta v ČR

[Tisková zpráva] Nejvíc záporných hlasů dostaly vedle starých toalet na pražském Hlavním nádraží také záchodky na nádraží v Brně. Negativně lidé hodnotí i další pražské veřejné toalety: Ty ve stanici metra Můstek a na Masarykově nádraží.

Doba čtení: 1 minuta

 Možnost diskutovat o úrovni veřejných toalet dává teď lidem z celé republiky webový server Mr.Tester. Nové žhavé téma projektu, který funguje jako rádce spotřebitele, nabízí nejen prostor pro výměnu názorů, ale také anketu.

V té zatím získaly nejvíc negativních hlasů staré veřejné toalety na pražském Hlavním nádraží. Právě při příležitosti otevření nových záchodků na rekonstruovaném Hlavním nádraží přitom Mr.Tester anketu uspořádal.

„Veřejné toalety, to je do určité míry odraz kulturní úrovně národa. A proto jsme se rozhodli, že právě jejich kvalita se stane prvním žhavým tématem, které bude Mr.Tester řešit,“ říká Edvard Miškej, vedoucí projektu. „Žhavé téma zavádíme proto, abychom lidem dali širší prostor řešit otázky, které je zajímají. Vždy také volíme témata, která jsou nějakým způsobem aktuální. Právě jako otevření nových luxusních toalet na rekonstruovaném Hlavním nádraží,“ vysvětluje Miškej.

A jak si zatím jednotlivé toalety v hodnocení široké veřejnosti stojí? Nejvíc záporných hlasů dostaly vedle starých toalet na pražském Hlavním nádraží také záchodky na nádraží v Brně. Negativně lidé hodnotí i další pražské veřejné toalety: Ty ve stanici metra Můstek a na Masarykově nádraží.

Vedle samotné ankety přináší server i mezinárodní srovnání veřejných záchodků a perličky z historie. Dozvíme se tak například, že americká metropole New York dnes nemá ani jedinou veřejnou toaletu. Nebo že v Normandii platil již v 16. století tzv. záchodkový zákon, který občanům přikazoval zřízení klozetů napojených na kanalizaci.

Mezi připravovaná žhavá témata, která návštěvníci stránek budou řešit, patří hledání nejhoršího a nejlepšího koupaliště, internetového providera nebo porodnice. Už teď ale mohou lidé vkládat své jednotlivé recenze příslušných zařízení, pokud mají chuť se vyjádřit a pomoci tak ostatním uživatelům webu Mr.Tester.

O službě Mr. Tester

Projekt funguje jako pomocník spotřebitele. Nabízí uživatelské vkládání recenzí veškerého zboží a služeb, včetně diskuzí. Nově na Mr. Testeru přibyly rubriky žhavé téma a právní poradna.