Hlavní navigace

Hledá se Eurobabička

[Tisková zpráva] Partnerství VZP podporuje výzkum rakoviny

Sdílet

Rakovina je závažné onemocnění, které v každém člověku vzbuzuje respekt. Na prevenci a pravidelné zdravotní prohlídky by neměli zapomínat také lidé v seniorském věku. Proto se Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná v letošním roce spojila se soutěží Eurobabička, aby společně upozornily na důležitost péče o zdraví v souvislosti s nádorovými onemocněními, a to nejen u občanů, jejichž věk překročil 50 let. Výtěžek ze soutěže bude navíc poukázán na konto nadace a bude použit na výzkum léčby rakoviny.

Soutěž Eurobabička má již několikaletou tradici, letos se koná její 5. ročník. Klade si za cíl oslavit institut „Babičky“ jako dámy v nejlepších letech, vzdělané a inteligentní, která se dokáže orientovat v dnešní hektické době, využívá svoje zkušenosti a životní moudrost, cestuje, vzdělává se a žije ráda naplno. Právě takové jsou EUROBABIČKY.

Čtěte téma: Nepodceňujte babičky a vyšlete je do fitka

Se sportem mohou začít i senioři a dokonce i ti, kteří mají větší nadváhu. Cvičit se dá i při některých zdravotních omezeních – stačí jen vytvořit individuální program a volit vhodné cviky. Jaké je cvičení s babičkami? 

Všichni zájemci se mohou seznámit s veškerými podrobnostmi o konání soutěže na webových stránkách www.eurobabicka.cz. Ženy, které se budou chtít do soutěže Eurobabička zapojit, zde najdou rovněž přihlašovací formulář. Registrace je možná poštou, prostřednictvím internetu, nebo telefonicky, a to do konce května 2010.

Z přihlášených žen bude vybráno celkem 120 babiček, které postoupí do semifinále. V červnu pak na čtyřech místech v republice proběhnou semifinálová kola, ve kterých se budou vždy ze 30 soutěžících volit účastnice finálového večera: 3. 6. – Praha, 10. 6. – Plzeň, 17. 6. – Hradec Králové, 23. 6. – Olomouc.

Pro dvanáct vybraných finalistek je připraven třídenní pobyt v Praze, kde se jim bude věnovat cvičitel powerjógy Václav Krejčík, ujme se jich vizážistka Mary Kay Renata Jirásková, míry na šaty do brněnského finále jim vezme česká módní návrhářka Jiřina Tauchmanová a jak se s elegancí pohybovat na podiu poradí modelka Vlaďka Erbová. Finále proběhne 5. 2. 2011 v Brně.

Další podrobnosti týkající se soutěže naleznete na www.eurobabic­ka.cz.

Zdroj: VZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).