Hlavní navigace

Hervis 1/2Maraton Praha letos zřejmě překoná hned několik rekordů

[Tisková zpráva] Společnost Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM“) pořádá tuto sobotu 27. března první „zlatý“ závod Hervis 1/2Maraton Praha (nedávno oceněný IAAF Road Race Gold Label). Závod bude odstartován ve 12:00 na náměstí Jana Palacha.

Sdílet

Sportovní fanoušci se již nyní mohou těšit na řadu světových běžeckých es, mezi nimiž nebudou chybět borci z Keni, Etiopie, Tanzanie, Rakouska a Ruska. Ti společně slibují dramatický závod, v němž se v Praze poprvé pokusí zaběhnout půlmaraton pod „magickou“ hranici jedné hodiny. Podobně jako v uplynulých letech i tentokrát PIM připravil atraktivní doprovodný program pro diváky. Na své přijdou i ti, kteří se na závod Hervis 1/2 Maraton Praha chystají, aby povzbudili své přátele a příbuzné, či jen strávili příjemný den v Praze.

Od čtvrtka 25. března od 10:00 bude před budovou Rudolfina otevřeno 1/2Maratonské Expo, v němž si běžci vyzvedávají startovní čísla, čipy, oficiální trička a startovní tašky. Široká veřejnost bude mít příležitost navštívit stánky partnerů závodu. Hervis chystá nabídku sportovního zboží za atraktivní ceny, přičemž chybět nebude ani nedávno představená novinka od firmy adidas – elektronický trenér miCoach. Společnost Volkswagen návštěvníky seznámí se svými novinkami a v den závodu představí své nové modely. Společnost Enervit připravuje mimořádně výhodnou nabídku svých produktů. Firma Scholl v den závodu nabídne návštěvníkům možnost nechat si prohlédnout nohy profesionálním ortopedem nebo si mohou dopřát relaxační masáž chodidel. Další partner závodu společnost Sportvital nabídne zdarma vyšetření diagnostickým přístrojem InBody 220, který zájemcům změří podíl tukové tkáně, svalů a vody v těle a další parametry.V rámci letošního Marathon Music Festivalu vystoupí celkem 16 různých kapel, jako například Zlatý voči, Lety mimo, 9points, Double Shot, Zrní či Harmony Bay, které budou hrát na různých místech trati, aby povzbudily běžce. U hlavního pódia na náměstí Jana Palacha se o zábavu pro diváky postarají tři DJs a taneční skupiny Dalmateens Stars a nebo brazilská Tam Tam Batacuda.

Jiří Nečásek, Marketing Director PIM, okomentoval úsilí spojené s organizací nadcházejícího závodu slovy: „Celý tým PIM zapojil všechny své síly k tomu, aby zorganizoval jeden z nejvýznamnějších půlmaratonů ve své historii. Věříme, že běžci i diváci ocení naši snahu a že si nadcházející půlmaraton náležitě užijí. Tento ročník je pro nás mimořádný a doufáme, že se nám podaří ukázat, že akce v rámci PIM Běžeckého seriálu přispívají k narůstající popularitě běhu a zdravého životního stylu v České republice.“

V roce 2009 přilákal závod Hervis 1/2Maraton Praha více než 6000 běžců a tisíce diváků a stal se tak jednou z nejoblíbenějších běžeckých akcí v zemi. V letošním roce počet běžců již nyní prolomil rekord a překročil hranici 7800 účastníků. Závodu se zúčastní běžci ze 67 zemí, přičemž nejstaršímu běžci je 77 let a 39 běžců bude slavit v den závodu své narozeniny.

Žádná podobná akce by se ovšem neobešla bez cenné pomoci dobrovolníků, kteří podél trati fandí běžcům, dbají o jejich bezpečnost na křižovatkách a obstarávají pro ně občerstvení. V tomto ročníku závodu Hervis 1/2Maraton Praha očekává PIM na 800 dobrovolníků, kteří pomohou s organizací v den závodu, mezi nimi bude například i 20 studentů z English International School. PIM očekává, že v průběhu PIM Běžeckého seriálu 2010 s organizací závodů pomůže celkem 2300 dobrovolníků.

Aktuální informace o závodu naleznete na adrese www.pim.cz.

Hervis 1/2Maraton Praha – sobota 27. března 2010

Volkswagen Maraton Praha – neděle 9. května 2010

TESCO Grand Prix Praha – sobota 11. září 2010

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).