Hlavní navigace

Hasiči zasahují při likvidaci ptačí chřipky

Hodonín - Desítky hasičů vyjely k zásahu k likvidaci ptačí chřipky na Hodonínsku. Přípravy k zásahu hasiči zahájili již v úterý odpoledne. Informoval o tom tiskový mluvči jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Sdílet

V souvislosti se zjištěním nízkopatogenního viru ptačí chřipky v Rybářství Hodonín byly uvedeny do pohotovosti dvě dekontaminační linky pro dekontaminaci osob a techniky. Jde o techniku, která již byla úspěšně nasazena při likvidaci ptačí chřipky na Ústeckoorlicku.

Po vyhodnocení situace a po dohodě s veterináři, kteří opatření na Hodonínsku řídí, bylo do zásahu nasazeno jen mobilní pracoviště k dekontaminaci osob. Toto pracoviště je v terénu možné zprovoznit do 60 minut a dokáže za hodinu dekontaminovat 60 osob.

Dnes dopoledne do Hodonína odjel odřad HZS Jihomoravského kraje. Odřad tvoří 18 hasičů ze stanice v Lidické ulici v Brně, kteří postaví a zprovozní mobilní pracoviště pro dekontaminaci osob. Do Hodonína vezou také kontejner nouzového přežití – týlové zázemí pro dlouhodobé zásahy v terénu vybavené vytápěcím stanem. Vozidla odřadu doplňuje dopravní automobil IVECO. Zásobování dekontaminačního pracoviště vodou z hydrantové sítě zajistí hasiči z okresu Hodonín.

Dnes dopoledne také do Hodonína vyjela jednotka Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).