Hlavní navigace

HARTMANN AKADEMIE vzdělala v roce 2008 na 3 500 lidí

HARTMANN AKADEMIE realizuje kurzy na odborná zdravotnická témata, ale umožňuje zdravotnÍkům rozvíjet i jejich manažerské a komunikační dovednosti. Právě tyto schopnosti jsou dnes velice ceněné a správně vyškolený personál pak dokáže zefektivnit práci celého zdravotnického zařízení.

Sdílet

HARTMANN AKADEMIE je profesionální vzdělávací institucí, která se výhradně orientuje na vzdělávání a poradenskou činnost v oblasti zdravotnictví a na zařízení sociální péče. V roce 2008 realizovala 254 kurzů, konferencí a seminářů a vzdělala 3 491 osob, což je zhruba počet žáků běžné střední školy. V rámci HARTMANN AKADEMIE má zdravotnický personál možnost prohloubit své znalosti jak v odborných zdravotnických oblastech, tak i zlepšit své manažerské schopnosti a zdokonalit se v jednání s pacienty.   

„Víno pij z pohárku, vědomosti z velké číše, říká jedno čínské přísloví. HARTMANN – RICO  se snaží naplňovat tento výrok v rámci poslání „Znalosti pomáhají léčit“. Spokojenost klientů a uznání naší konzultantské, lektorské a trenérské práce nás velmi těší a motivuje do přípravy dalších vzdělávacích aktivit, tvorby komplexních projektů a jednotlivých kurzů, seminářů a workshopů,“ říká Irena Osvaldová, manažerka HARTMANN AKADEMIE. 

Od roku 2007 je HARTMANN AKADEMIE akreditovanou institucí Ministerstva práce a sociálních věcí. V roce 2008 získala akreditaci na Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, který je důležitý zejména pro ty, kteří pracují v přímém kontaktu s klientem v zařízeních sociální péče. Poradci a lektoři mají bohaté zkušenosti z tuzemských i mezinárodních projektů. 

V roce 2008 se HARTMANN AKADEMIE věnovala vzdělávání všech kategorií zaměstnanců v nemocnicích a zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociální péče. Témata kurzů pokrývají velmi široké pole: HARTMANN AKADEMIE realizuje kurzy na odborná zdravotnická témata, ale umožňuje zdravotnÍkům rozvíjet i jejich manažerské a komunikační dovednosti. Právě tyto schopnosti jsou dnes velice ceněné a správně vyškolený personál pak dokáže zefektivnit práci celého zdravotnického zařízení. „Podporuji vzdělávání všech zaměstnanců, protože jsem přesvědčený, že je to motivuje, přináší to prospěch samotnému zaměstnanci i naší nemocnici. Jsem rád, že na některých projektech spolupracuji s HARTMANN AKADEMIÍ,“ říká Milan Trpišovský, náměstek pro HTS Nemocnice Jablonec nad Nisou.

Zdravotnické kurzy i manažerské dovednosti

Ze zdravotnických témat se nejvíce lidí hlásilo do kurzů o hojení ran pomocí vlhké terapie, oboru, v němž je HARTMANN – RICO tradičně expertem. Hojení ran pomocí vlhké terapie  dokáže významně zkrátit dobu hojení rány a pacienta tak ušetří zbytečné bolesti.  Zájem byl i o další vzdělání v oblasti první pomoci při úrazu, práci s pacienty a klienty různých typů zdravotního postižení, bazální stimulaci, individuální plánování s klientem, reakce v krizových situacích apod. Třikrát se rovněž realizoval 150 hodinový kurz pro pracovníky v sociální službách, který se snažil celou problematiku postihnout co možná nejkomplexněji. 

Z manažerských dovedností je stále zájem o kurzy, které se týkají hodnocení a motivace zaměstnanců, řešení problémových a konfliktních situací v rámci pracoviště, management změn, time management, projektové řízení, kreativní metody práce a celkově osobní rozvoj zaměstnanců, výběr talentů na manažerské pozice, koučování a další témata. 

Pro ostatní zaměstnance jsou stále lákavá komunikační témata týkající se vzájemných mezilidských vztahů, přijímání a poskytování pozitivní a kritické zpětné vazby, typologie lidí a strategie jednání s nimi, trénink asertivního jednání, který jim pomůže vyhnout se zbytečné agresivitě, motivace a sebemotivace… 

Kurzy supervize oceňují zařízení sociální péče 

Pracovníci v zařízeních sociální péče v roce 2008 projevovali masivní zájem o kurz supervize zaměstnanců. Cílem tohoto kurzu je zamyslet se nad profesionálním jednání pracovníků, funkčností týmu a celého zařízení. Pracovník v sociálních službách musí jednat s klientem různé psychické a fyzické dostatečnosti, uplatnit odborné znalosti i vnímavý přístup k lidem, vyrovnat se s emočně náročnými situacemi a pomoci řešit složité situace jak s uživateli zařízení, tak i jejich rodinou. 

„Myslím si, že jsou na naše zaměstnance kladeny vysoké nároky jak po stránce fyzické, tak po stránce psychické. Uvítali jsme spolupráci s HARTMANN AKADEMIÍ a realizaci supervizí vnímáme jako velkou pomoc při rozvoji zaměstnanců. Supervize, pokud jsou vedeny tou správnou cestou, jsou velmi potřebné a působí na zaměstnance motivačně,“ říká Magda Mertová, ředitelka Domova pro seniory Ostrava – Zábřeh, Čujkovova. „V návaznosti na doporučení ze supervize jsme realizovali kurzy asertivního jednání pro pracovníky v přímé péči o klienty,“ doplňuje ji vrchní sestra zařízení Soňa Blahutová. 

Do kurzů i přes počítač

V roce 2008 otevřela HARTMANN AKADEMIE možnost studovat i v prostředí domova, nebo práce.  Na webových stránkách HARTMANN  AKADEMIE naleznete samostatnou ikonu pro e-learningové kurzy pro zdravotnický personál nelékařských oborů, kde si každý student sám určí, jaký kurz chce absolvovat. HARTMANN – RICO se snaží tyto kurzy zpřístupnit co nejširší skupině, proto je nabízí za příjemnou cenu 226  Kč za kurz. Všechny kurzy jsou zařazeny do kreditního systému kontinuálního vzdělávání dle zákona 96/2004 Sb., vyhl. 321/2008 a úspěšný absolvent získá podle délky kurzu 2 – 3 kreditní body.

Výhled do roku 2009

V roce 2009 bude HARTMANN AKADEMIE pokračovat v oblíbených vzdělávacích aktivitách „šitých na míru“ pro sestry a lékaře v České i Slovenské republice. Stejně tak budou otevřeny i kurzy pro manažerské pozice, sestry praktických lékařů, zaměstnance zařízení sociální péče. HARTMANN AKADEMII si vedení nemocnic zve i k výběrovým řízením metodou Assessment Centre i k vytváření plánů rozvoje stávajících zaměstnanců pomocí metody Development Centre. Odborníci z HARTMANN AKADEMIE dokáží přímo na pracovišti zajistit Manažerskou akademii, jazykové vzdělávání, nebo výuku práce s počítačem. V roce 2009 se HARTMANN AKADEMIE zaměří na přípravu školitelů a koučů. Nabídne pomoc při evaluaci vzdělávání a zpracování a realizaci projektů financovaných z fondů Evropské Unie.

 www.hartmanna­kademie.cz

Obecné informace o společnosti HARTMANN – RICO a.s.

Společnost HARTMANN – RICO a.s. je nejvýznamnějším výrobcem a distributorem zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti Paul Hartmann AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v SRN. HARTMANN – RICO je prostřednictvím své dceřiné společnosti aktivní i na území Slovenské republiky, se sídlem v Bratislavě. V České republice má společnost tři výrobní závody: závod Veverská Bítýška, Havlíčkův Brod a Chvalkovice.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).