Hlavní navigace

Gervais Natur – nový sýr s tradiční tvarohovou chutí zjemněný kapkou smetany

Sýr z řady Gervais Natur ocení zejména ti, kteří dávají přednost zdravé a přírodní stravě, ale nechtějí dělat ústupky v chuti. Gervais Natur je lehce stravitelný a patří mezi sýry s nižším obsahem tuku.

Sdílet

Společnost Bel Sýry Česko uvádí na trh novou řadu přírodních čerstvých sýrů Gervais Natur. Výrobky Gervais Natur jsou charakteristické tradiční tvarohovou chutí, zjemněnou kapkou smetany. Gervais Natur ocení zejména ti, kteří dávají přednost zdravému a přírodnímu jídlu, ale nechtějí dělat ústupky v chuti. Sýr Gervais Natur je na trhu dostupný od března, a to ve dvou formách, v tradiční kostce a v ekonomickém rodinném balení v kelímku.

Nový čerstvý sýr Gervais Natur od společnosti Bel Sýry Česko je typický svou tradiční tvarohovou chutí, která je zjemněna smetanou. Díky přidané smetaně je sýr Gervais Natur velice lahodný. To potvrzují i výsledky spotřebitelského testu. 90 % spotřebitelů, kteří ochutnali vzorek sýra, uvedlo, že by Gervais Natur ihned kupovali.

Sýr z řady Gervais Natur ocení zejména ti, kteří dávají přednost zdravé a přírodní stravě, ale nechtějí dělat ústupky v chuti. Gervais Natur je lehce stravitelný a patří mezi sýry s nižším obsahem tuku, takže není třeba se ho vzdát ani při redukční dietě. Sýr Gervais Natur má všestranné použití ve studené i teplé kuchyni např. při přípravě salátů, předkrmů, omáček i dezertů.

Gervais Natur se vyrábí ve dvou provedeních, v tradiční kostce a v uzavíratelném kelímku. Balení ve tvaru kostky o hmotnosti 62,5 g má moderní design, dobře drží tvar a zabraňuje nežádoucímu vytékání syrovátky. Doporučená maloobchodní cena je 11,90 Kč. Větší porci sýra obsahuje rodinné balení o váze 200 g v kelímku, které se prodává za doporučenou cenu 29,90 Kč.

Gervais Natur patří do skupiny čerstvých nezrajících sýrů, které se konzumují mladé. Sýry typu gervais (čti: žervé) datují svůj původ do Normandie poloviny 19. století a za své jméno vděčí slavnému francouzskému výrobci sýrů Charlesi Gervais. Na konci 19. století již byly pro svou lahodnou chuť známy po celé Evropě a dokonce také v Severní Africe.

Společnost Bel Sýry Česko zahájila prodej značky Gervais v roce 2007 a posílila tak svou pozici na trhu čerstvých sýrů. Díky akvizici Jaroměřické mlékárny v dubnu loňského roku získala společnost Bel technologie pro rozvoj výroby čerstvých sýrů. Od března 2009 Bel Sýry Česko rozšiřuje své portfolio o novou produktovou řadu Gervais Natur.

Bel Sýry Česko, a. s. je součástí francouzské skupiny Groupe Bel, která je mezinárodním výrobcem značkových sýrů. Skupina působí ve více než 120 zemích světa. Bel Sýry Česko, a. s. je jedničkou na trhu tavených sýrů v České republice s objemovým i hodnotovým podílem na trhu okolo 50 % (zdroj: MEMRB 2008), přičemž tento podíl stabilně posiluje. Společnost působí na našem trhu od roku 1995. V Čechách skupina Bel zaměstnává více než 500 zaměstnanců a dosahuje objemu okolo 30 000 tun sýrů a mléčných výrobků ročně při celkovém obratu okolo 3,2 mld. Kč.

Klíčové značky Veselá kráva a Smetanito dominují trhu. V nabídce Belu jsou i unikátní a velmi oblíbené výrobky jako KIRI (výrobek s unikátní technologií na pomezí sýra taveného a čerstvého), či Mini Babybel (kulatý mini polotvrdý sýr balený ve vosku). Čerstvé sýry Gervais a Almette reprezentují okolo 30 % trhu čerstvých roztíratelných sýrů, s rostoucí tendencí (zdroj: MEMRB 2008). Díky akvizici Jaroměřické mlékárny získala společnost Bel technologie pro rozvoj výroby čerstvých a tvrdých sýrů (Gervais, Želetava).Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).