Hlavní navigace

Fotografie vynesly dětským domovům 554 000 korun

[Tisková zpráva] 20. května skončil čtvrtý ročník charitativní aukce fotografií agentury REUTERS s názvem „Šance pro děti“. Aukce se konala v prospěch tří dětských domovů, v Aši, Dvoře Králové a Zbraslavi, jež získaly dohromady 554 166 tisíc korun. Vítězní dražitelé budou pozváni na slavnostní předání fotografií, které proběhne 10. června v hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora.

Sdílet

„Jsme rádi, že se nám společně s našimi partnery podařilo pomoci dětem. Jak každý z dětských domovů peníze přesně využije, se všichni dozvědí na internetových stránkách projektu,“ říká Edita Laváčková z agentury Reuters.

Fotografií, o kterou byla svedena nejdramatičtější bitva, se stala momentka snowboardisty v Perisher Snowy Mountains v Austrálii, jejíž cena se po 20-ti příhozech vyšplhala z vyvolávacích 3 000 korun až na 20 000 korun. Z celkového počtu 100 dražených snímků nakonec bylo pouhých osm, které zůstaly bez zájemce.

„Letošních 554 166 tisíc korun považujeme za úspěch. Ale chceme být rok od roku úspěšnější a doufám, že příští ročník aukce, již pátý, který se bude konat bude v květnu 2011, přinese dětským domovům přes milion korun,“ říká na závěr Edita Laváčková.

O projektu:

Nadšenci z české pobočky agentury Reuters organizují aukci fotografií již počtvrté. Teprve potřetí však jde o veřejnou internetovou aukci, která je koncipována jako licitace o nejvyšší dar za danou fotografii. Vítěz příslušné aukce poté splatí dar jednomu ze tří dětských domovů, v jejichž prospěch se celá akce koná. Znamená to, že dětské domovy obdrží všechny peníze, které aukce vynese.

Aby projekt mohl mít nulovou režii, podílí se na něm přes deset partnerů, kteří zdarma zajišťují všechny služby – od vývoje a provozu webu a aukčního systému, přes tisk a rámování fotografií až po marketingovou podporu. Celé řešení obdrželo cenu Internet Effectiveness Award 2007.

Snímky a další informace najdete na adrese: www.sanceprode­ti.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).