Hlavní navigace

Festival pro rybáře – děti a ženy vezměte sebou!

[Tisková zpráva] (For-fishing.cz) Na rybářském festivalu FOR FISHING se představí první projekt bezbariérového rybářství v ČR.

Sdílet

Největší česká rybářská událost sezóny 2011, festival FOR FISHING, je již za dveřmi. Druhý ročník rybářského festivalu nově doplní festival myslivosti FOR HUNTING. Akce je nabitá novinkami a děti i partnerky vezměte rozhodně s sebou, nudit se nebudou. 

For Fishing
rybářský festival aneb když nás ryby baví
Pražský veletržní areál Letňany
24.-27. 2. 2011

Rybářské vybavení budete moci nově vyzkoušet v nadzemním bazénu o velikosti 16×9 m a hloubkou 1,2 m. Připraveny jsou praktické ukázky dětských rybářských kroužků, kde si vaše ratolesti mohou vyzkoušet například výrobu splávků, vázání háčků či zpracování ryb.

Premiérově se na veletrhu představí projekt bezbariérového rybářství v ČR. Během odborných seminářů a přednášek dostanou prostor přední tuzemští i zahraniční odborníci. Aktuality a podrobné informace najdete na www.for-fishing.cz.

Přečtěte si: Kampak, Češi? Na houby!

První projekt bezbariérového rybářství v ČR

Premiérově se na FOR FISHING představí bezbariérové rybářství Rybářského klubu České republiky. Projekt si klade za cíl zlepšit informovanost o možnostech bezbariérového rybářství v ČR a pomoci tak handicapovaným rybářům v aktivnějším využívání rybářského práva. V připravených informačních materiálech najdou zájemci mapu míst vhodných pro rybáře s tělesným postižením. Součástí bude
i možnost odborných konzultací, jak připravit revír pro handicapované rybáře.

Dětské rybářské kroužky

Řada dnešních dospělých rybářů propadla tomuto koníčku již v dětství. Festival proto myslí i na nejmenší návštěvníky, kteří se mohou těšit na program dětských rybářských kroužků. Naučí se zde jak vyrobit splávek, sestavit udici, vázat háček, poznávat vodní živočichy, ale také jak zpracovat případný úlovek. Celý program připravuje bývalý trenér reprezentace žen a juniorů, současný trenér číslo 3 – I. ligy LRU družstva Nového Strašecí, fotograf, dopisovatel a rybář, který již řadu let předává své zkušenosti mládeži – Karel Netolický.

Miss Sympatie, rybářský bál i vyhlášení nejlepších sportovců ČRS za rok 2010

Pro všechny milovníky rybaření bude připraven rybářský bál, tentokrát maškarní. Volit se bude Miss Sympatie 2011 a připraveny jsou i oblíbené návštěvnické soutěže a tombola. Během festivalu se uskuteční také vyhlášení nejlepšího sportovce Českého rybářského svazu za rok 2010.

FOR HUNTING – festival myslivosti

Myslivost a lov představují zcela nové obory, které dostanou v Pražském veletržním areálu prostor. Hlavní české vzdělávací a odborné instituce, jakými jsou Česká zemědělská univerzita, Fakulta lesnická a dřevařská a Národní zemědělské muzeum, připraví expozice i program o aktuálních trendech v oblastech myslivosti. Zájemce o lov osloví cestovní lovecké kanceláře a jejich nabídka v současnosti velmi populárního poplatkového lovu. Pestrý doprovodný program, plný besed na aktuální témata z oboru myslivosti i praktických ukázek vábení zvěře, doprovodí celý festival a zaujme profesionály i laickou veřejnost.

Aktuality a podrobné informace najdete na www.for-fishing.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).