Hlavní navigace

Festival otevřených sklepů - ochutnávka moravských vín přímo ve sklepech

Milovníci vína mají pouze necelé dva týdny na to, aby si koupili vstupenku na Festival otevřených sklepů. Tato jedinečná akce, podporovaná Vinařským fondem České republiky, umožní návštěvníkům seznámit se s vinaři a jejich víny přímo ve sklepech. Festival začíná v sobotu 21. března ve Velkých Pavlovicích.

Sdílet

V bohaté nabídce doprovodného programu najdete například Menu s vínem – mimořádnou kulinářskou akci šéfkuchaře restaurace Triton – nebo akci Ženy a vína, kouzlení s chutí s ukázkou míchaných nápojů z vín. Kulturní tečkou za festivalem bude koncert cimbálové muziky Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

„Festival nabídne milovníkům vína setkání s vinaři, které znají zatím pouze z etiket jejich vín. V atmosféře vinných sklepů, kde vína přímo zrají, je to jedinečný zážitek. K degustaci bude kolem tří set vzorků vín, součástí vstupenky je navíc poukaz na odběr vín v ceně 300 Kč a doprava mezi obcemi zdarma,“ říká Juraj Flamik z Partnerství, o.p.s., která festival pořádá.

Nejvíce otevřených sklepů bude na jarním festivalu v obcích Velké Pavlovice a Bořetice, které jsou vyhlášenými centry vinařské turistiky. Pořadatelé však doporučují využít kyvadlovou dopravu a navštívit i méně proslulé sousední obce Němčičky, Kobylí a Vrbici. Obce jsou od sebe vzdálené pouze několik kilometrů a cesta mezi nimi nabízí krásné pohledy do krajiny plné vinic. „Víno je jako osobnost, která má svůj rodokmen a charakter. Návštěvníci festivalu mají jedinečnou příležitost vidět krajinu, sklepy a vinaře, poznat, odkud víno pochází a lépe mu porozumět,“ dodal Flamik.

Termíny Festivalů otevřených sklepů v roce 2009:

21. – 22. 3. Mladá vína z Modrých hor, Velkopavlovická vinařská podoblast
20. – 21. 6. Slunovrat na Podluží, Slovácká vinařská podoblast
19. – 20. 9. Otevřené sklepy, řemesla a kumšt na Mikulovsku. Mikulovská vinařská podoblast
21. – 22.11. Otevřené sklepy a ráj chutí na Znojemsku, Znojemská vinařská podoblast

Vstupenky lze koupit na http://www.ote­vrenesklepy.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).