Hlavní navigace

FEB CUP Pardubice 2009 APNEA INTERNATIONAL COMPETITION

V Pardubicích, dne 18. 02. 2009 - V sobotu 07. března 2009 se budou v plaveckém areálu v Pardubicích konat závody v potápění na nádech – freedivingu „ APNEA INTERNATIONAL COMPETITION - FEB CUP Pardubice 2009“. Program začne v 9:20 první závodní disciplínou statická apnoe, která potrvá do 12:10 hodin. Poté následuje polední program – vystoupení pardubických akvabel. Od 14:40 – 17:00 se bude pokračovat disciplínou dynamická apnoe. V 17:40 čeká účastníky vyhlášení výsledků a ukončení akce.

Sdílet

Závody v Pardubicích se pyšní mezinárodním statutem a jsou prvními závody letošní sezóny v ČR.  Již s velkým předstihem se registrovalo mnoho českých i zahraničních závodníků, a to z Nizozemí, Francie, Polska, Rakouska a Slovenska. Je mezi nimi mnoho držitelů národních rekordů, takže se můžeme těšit na vynikající výkony a velmi závodní atmosféru.

Celá akce proběhne pod záštitou a podle pravidel freedivingové asociace AIDA a pod dohledem dvojice rozhodčích Petra Valy a Pavlíny Procházkové. Na hladký průběh závodu bude dohlížet team klubu Freediver East Bohemia a organizátor Radek Veverka.

Freediving se v posledních letech těší v ČR velké oblibě a závodníků i fanoušků přibývá. Existuje několik možností, jak se do světa ticha podívat. Freediving je jedna z disciplín, ve které se ukazuje, co vše je schopné lidské tělo a vůle dokázat, také zde ale objevujeme novou dimenzi, zcela odlišnou od suchozemského prostředí.

Záměrem je uspořádat kvalitní závod s mezinárodní účastí, protože Česká republika si chce udržet svůj vysoký kredit v tomto sportu na mezinárodním poli. Na těchto závodech mohou získat budoucí i současní reprezentanti tolik potřebné zkušenosti.

Soutěžní disciplíny:
Statická apnoe   – /STA/
Je klasickou bazénovou disciplínou, při které se měří doba, kterou závodník vydrží pod vodou na jeden nádech.

Dynamická apnoe  s ploutvemi  – /DYN/
V této disciplíně se měří vzdálenost, kterou závodník uplave pod vodou, opět na jeden nádech.

Místo konání:
Plavecký areál Pardubice
Jiráskova 2664, 530 02 Pardubice
www.pappce.cz

Bazén je krytý o délce 50-ti metrů a o hloubce 1,8 metru po celé ploše bazénu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).