Hlavní navigace

Fascinují vás hodiny a hodinky? Zamiřte na unikátní výstavu

[Tisková zpráva] (ABL) Již za čtyři týdny se v Praze otevře největší výstava hodinek v historii města. Máte rádi tikací strojky? Pak si ji nenechte ujít.

Sdílet

Pražský orloj slaví šest set let výročí. Proto také v Praze od 5. února do 29. března proběhne výstava s názvem Umění řemesla hodinářského.

Křížovou chodbu a Rytířský sál Staroměstské radnice v Praze obsadí historie a současnost hodinových strojků. Tři expozice jsou věnovány výročí orloje, českému hodinářství a švýcarským a německým manufakturám.

Poprvé se na jednom místě v Praze představí největší světové manufaktury a hodinářské legendy  – IWC ze Schaffhausenu, Girard-Perregaux, Armin Storm, Fortis, který zde oslaví své sté narozeniny a řada dalších. Samostatnou expozici obsadí značka Glashütte Original, která přiveze i své hodináře.

Čeští mistři hodináři předvedou, co umí

V rámci české expozice se budou prezentovat mohelnický Luděk Seryn, pražský Martin Brož a Martin Weichert.

Nezávislé hodináře podpoří i ikona z Nového Města nad Metují – akciová společnost Elton hodinářská – PRIM, která představí ladičkové hodinky Elton, první náramkovou časomíru Spartak a další hodinky značky Prim, potažmo Prim Manufacture 1949.

Kromě nových modelů nabídne výstava i historické a velmi cenné exponáty. Zajímavostí budou například hodinky navrhované Beatou Rajskou a modely, které doprovázely astronauty při cestě na Měsíc.

Patronkou výstavy je Chantal Poullain. Záštitu nad výstavou převzal radní pro kulturu Magistrátu hlavního města Prahy  Mgr. Lukáš Kaucký a Hospodářská komora ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).