Hlavní navigace

Farmářské tržiště JIŘÁK

[Tisková zpráva] Ve středu 8. září 2010 v 8.00 hodin otevře brány Farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad také Praha 3.

Sdílet

První farmářské tržiště se stabilními stánky v městské památkové rezervaci bude mít speciální stabilní prodejní stánky z dílny Ing. arch. Pavla Kocycha z arch. studia Atelier, s.r.o. Ty budou sloužit v tržních dnech jako stánky, mimo ně se promění v pohodlné lavičky pro využití návštěvníků náměstí. Farmářské trhy v Praze 3 se budou konat pravidelně dvakrát v týdnu – ve středu od 8.00 do 18.00 hodin, v sobotu pak od 8.00 do 14.00 hodin.   

Farmářské tržiště Jiřák je v Praze vůbec první tržiště, kde jsou použity prodejní stánky, které jsou součástí unifikovaného městského mobiliáře a jsou určeny pro farmářské trhy v pražské městské památkové rezervaci. Návrh je dílem Ing. arch. Kocycha a je vytvořen pro lokality Prahy 1, 2 a 3. Půdorysný rozměr boxu je 1×3 m, celkový zábor v rozloženém stavu činí 3×3 m. Stánek je vymyšlen tak, aby splňoval maximální požadavky na statiku, mobilitu a časovou trvanlivost v prostoru pražské památkové rezervace. Ve složeném stavu bude sloužit návštěvníkům jako lavička.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

O PODOBĚ TRHŮ HLASOVALI OBČANÉ PRAHY 3

Farmářské tržiště Jiřák je ušité přímo na míru přání občanů třetí městské části. Ti měli v průběhu léta možnost hlasovat o tom, kde se budou trhy konat, v které dny a jak často mají probíhat i vyjadřovat se k nabízenému sortimentu. Anketu uspořádala žižkovská radnice prostřednictvím svých stránek a Radničních novin Prahy 3. „Tržní dny i místo vycházejí z přání veřejnosti, sortiment jsme se ve spolupráci s organizátorem pokoušeli rozličným přáním maximálně přiblížit,“ uvedl mluvčí žižkovské radnice Jan Sotona.

A CO BUDE?

Od středy 8. září a pak dále pravidelně každou středu a sobotu se všem návštěvníkům nejen Královských Vinohrad otevře stabilní plnohodnotné a pravidelné farmářské tržiště z dílny občanského sdružení Archetyp, kde budou moci návštěvníci nakoupit kompletní sortiment farmářských produktů. Prozradíme, že např. zelenina k nám bude jezdit z Kochánek z Pojizerska, z Tišic z Povltaví, z Němčiček a ze Znojemska z Jižní Moravy. Ovoce pochází ze Slánska, Litoměřicka, Loun a Ploskovic, sýry ochutnáte kravské, ovčí i kozí z Držovic, Pěnčína, vejce z Čerčan, květiny z Újezda, pečivo z Držkova, Mokropes a Chocně, krůtí maso, pštrosí maso, domácí čokoládové pralinky a spousta dalších dobrot. Pravidelné nákupy ve středu a v sobotu mohou využít nejen běžní občané, ale i okolní restaurace, školy a stravovací zařízení. Potraviny jsou čerstvé a jasného původu.

ZAHÁJENÍ

Slavnostní zahájení bude v 9:00 a celodenní program od 9:00 s přestávkou na oběd potrvá až do 16:00. Slovem bude přítomné spotřebitele provázet Valerie Zawadská s Pavlem Vránou. Diváci se mohou těšit na živou hudbu, od 14:00 bude pro rodiče a děti program s pohádkami, pouličním divadlem a kouzelníkem. Všichni jste srdečně vítáni!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).