Hlavní navigace

Dovolená na splátky: průměrný úvěr dosahuje 22 339 korun

Oblíbenost dovolené na splátky je dána především bezproblémovým nákupem bez nutnosti hotovosti. Invia.cz nabízí čerpání úvěru až do výše 50 000 Kč.

Sdílet

Průměrná výše poskytnutého úvěru na koupi zájezdu činí v současnosti 22 339 Kč. Nejčastěji platí klienti 30 % z ceny zájezdu přímo a na zbývajících 70 % si zajišťují spotřebitelský úvěr. Vyplývá to ze statistických údajů sestavených na základě všech poskytnutých úvěrů největší české internetové cestovní agentury Invia.cz.

Oblíbenost dovolené na splátky je dána především bezproblémovým nákupem bez nutnosti hotovosti. Invia.cz nabízí čerpání úvěru až do výše 50 000 Kč a možnost zakoupení vysněné dovolené bez ohledu na to, kolik peněz má klient k dispozici. Úvěr je následně splácen následujících 10 měsíců a po celou dobu je garantována stejná výše splátek.

„Ve spolupráci se společností Home Credit a. s. nabízíme našim klientů velmi výhodné podmínky čerpání úvěru. Pro jeho sjednání není potřeba nic víc než dva doklady totožnosti,“ říká Michal Tůma, ředitel marketingu Invia.cz a dodává, že zájemci o zahraniční ale i českou dovolenou si vyřizují úvěr nejčastěji na zájezd v celkové hodnotě 32 292 Kč. Tato částka se víceméně shoduje s průměrnou cenou všech prodaných dovolených.

V porovnání se všemi prodanými zájezdy, kde zaujímá prvenství Řecko, využívají lidé úvěr nejvíce na nákup zájezdu do Tuniska a následně Egypta. Řecko je v této statistice až na místě třetím.

Z hlediska geografického srovnání využívají úvěr v největší míře lidé z Prahy. S velkým odstupem pak následují obyvatelé Brna a Ostravy. Častěji si dovolenou na splátky pořizují ženy (55,5 %) a průměrný věk zájemců o úvěr je 36 let.

O cestovní agentuře Invia.cz

Invia.cz vznikla v roce 2002 a je již několik let jedničkou v online prodeji zájezdů v České a Slovenské republice. V roce 2008 si u agentury zakoupilo zájezd 111 000 klientů, celkový obrat dosáhl na 1,5 mld. Kč.

Cestovní agentura má síť více než 40 klientských center po celé České republice a od roku 2007 působí v dalších středoevropských zemích.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).