Hlavní navigace

Dětský nápoj - čistý a bez konzervantů

[Tisková zpráva] Se stejnou mírou pečlivosti, s jakou dohlížíme na jídelníček našich nejmenších, bychom měli dbát také na to, jaké nápoje našim dětem podáváme. Některé oblíbené dětské nápoje totiž mohou obsahovat konzervační látky a barviva, které dětskému organismu příliš neprospívají. Kubík Waterrr je jediná ochucená voda na českém trhu bez konzervatnů, přidaných barviv či umělých sladidel, ochucena šťávou z nejlepšího ovoce a mezi dětmi je velmi oblíbená!

Sdílet

Pokud chcete svým dětem dávat jen to nejlepší, vyplatí se sledovat na etiketách nejen složení potravin, ale také dětských nápojů. Lákavá barevná dětská „pitíčka“ mohou totiž mnohdy obsahovat konzervační látky, umělá barviva a aromata, která nepůsobí na dětský organismus právě nejlépe.

Řada vědeckých studií například potvrdila negativní vliv konzervantů, které jídelníček našich nejmenších a především dětí školou povinných často obsahuje. Právě ve škole se špatný výběr pití může projevit větší impulzivností, nesoustředěností, nepozorností. Leckdy může špatný výběr nápoje ztížit také samotné učení. Konzervanty obsažené v dětských nápojích mohou vyvolat také různé alergické reakce či ekzémy, které se mohou projevit například po požití benzoanu sodného (E 211), který je díky své skvělé rozpustnosti ve vodě, jedním z nejpoužívanějších konzervantů. Stejně dobře rozpustné ve vodě jsou také sorban či sorbát draselný (E 202) a kyselina sorbová a její sorbany (E 200, E 201 a E 203) – i ty jsou součástí složení mnoha nealkoholických nápojů a je třeba je sledovat.

Konzervační látky a umělá barvila se původně přidávala do nápojů a jídel se záměrem uchovat produkt co nejdéle „v té nejlepší kvalitě“. Díky dostupným moderním technologiím ovšem dnes již není pro výrobce problém se použití konzervačních látek vyhnout.  Takzvané aseptické technologie se využívají právě při výrobě potravin a nápojů, které neobsahují žádné konzervační přídavky. Aseptické výrobní technologie obvykle vyžadují také vyšší náklady, proto jsou výrobky bez aditiv o pár korun dražší. V tomto případě je ale nutné myslet na to, že investujete do svého zdraví a do zdraví svých nejbližších, a takové investice se vyplácejí!

Zdravé nápoje, vhodné pro ty nejmenší, lze identifikovat velice snadno. Na své etiketě v popisce složení nemají uvedeny žádné zmínky o přidaných konzervačních látkách, umělých sladidlech či barvivech. Kubík Waterrr je jediná ochucená voda pro děti na českém trhu, která neobsahuje žádné konzervanty, barviva či umělá sladidla. Kubík Waterrr je vyroben z nejčistší pramenité vody z hor jemně dochucený šťávou z citronů, jablek či jahod a trochou třtinového cukru. Dokonce sami spotřebitelé zvolili řadu Kubík Waterrr jako nejlepší novinku v kategorii dětských nápojů v anketě Volba spotřebitelů 2010. Hlavním důvodem jsou již zmíněné jedinečné vlastnosti nápoje – výborná chuť a žádné konzervanty, umělá barviva či sladidla.

Doporučená cena Kubíku Waterrr v 0,5 l PET je 14,90 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).