Hlavní navigace

Bernard dorazil na pátý kontinent

[Tisková zpráva] První dodávka nepasterizovaného piva BERNARD zamířila do Latinské Ameriky, konkrétně do jihoamerického Peru.

Sdílet

pivo„Již na pátý kontinent směřuje export nepasterizovaného piva BERNARD,“ informuje o první dodávce piva exportní manažer Rodinného pivovaru BERNARD Ing. Tomáš Hraba a dodává: „Značce BERNARD se dlouhodobě daří v segmentu prémiových piv vstupovat na nové zajímavé trhy, peruánské hlavní město Lima mezi ně jistě patří.“

Nepasterizovaná piva Bernard s přísadou jemných kulturních kvasnic stáčená do originálních retro lahví získala desítky uznání doma i v zahraničí. Mezi ty nejvýznamnější zahraniční patří získaná ocenění na druhém největším pivním festivalu světa „The Australian International Beer Awards“ v Austrálii v roce 2008 a na Světovém pivním šampionátu World Beer Championships 2007 v USA. Další úspěchy získala značka BERNARD ve Velké Británii na „International Beer Challenge World’s 50 Best Beers“ a v soutěži Tesco Drinks Awards.

Export se na loňském výstavu pivovaru podílel více než 12 procenty. Celkový objem vyvezeného piva meziročně stoupl téměř o 29 procent na 23.300 hektolitrů, polovina směřovala na Slovensko. Země, kam se pivo BERNARD exportuje, jsou např. Rusko, Velké Británie, Řecko, Švédsko, mimo Evropu i do Austrálie, Gruzie, Japonska a USA.

Další informace:

Mgr. Zdeněk Mikulášek, tel.: 565 300 215, e-mail: pivovar@bernard.cz, http://www.ber­nard.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).