Hlavní navigace

Bambiriáda 2009 otevře v osmi krajích dveře dětských kluboven veřejnosti

Cílem Dnů otevřených kluboven je propagovat činnost dětských organizací i v jiných městech a obcích než jen v těch, kde se Bambiriáda přímo pořádá. Každý juniorský spolek tak má možnost otevřít své klubovny a pozvat širokou veřejnost na jejich prohlídku spojenou s informacemi o činnosti sdružení.

Sdílet

Jinými slovy: Otevřené klubovny mají skýtat – především v regionech – možnost i malým místním organizacím, jejichž dobrovolníci z různých důvodů nebudou vážit cestu do místně příslušného „bambiriádního“ města, aby o sobě daly v době konání Bambiriády vědět a případné zájemce seznámily s tím, co zajímavého pro své svěřence připravují, co jim nabízejí.

Krajští koordinátoři Bambiriády ve výše uvedených krajích mají nyní za úkol sestavit přehled organizací, které se u nich k otevření kluboven přihlásily. Z podkladů obsahujících základní informace, jako je název organizace, adresa kluboven a den a čas jejich otevření, bude vytvořen samostatný plakát, tematicky vycházející z ústředního plakátu Bambiriády. Plakát informující o otevření kluboven pak bude vylepen společně s hlavním plakátem Bambiriády 2009.

Bambiriádním ruchem se letos v době od 4. do 7. června 2009 zpestří kolorit těchto měst: Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh. Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, bude odehrávat hlavně na Střeleckém a Dětském ostrově. Největší přehlídka činnosti dětských a mládežnických sdružení u nás, již jedenáctým rokem pořádaná Českou radou dětí a mládeže, se letos koná pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky; vedle ní převzali nad akcí patronát na celostátní úrovni Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy, JUDr. Vlasta Parkanová, ministryně obrany a generálporučík Ing. Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Kontakt: Česká rada dětí a mládeže, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1

Projektová manažerka Bambiriády: Blanka Lišková e-mail: blanka@adam.cz

Manažerka komunikace a PR ČRDM: Lucie Celbová e-mail: lucie.celbova@crdm.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).