Hlavní navigace

Avenier otvírá již 17. očkovací centrum

[Tisková zpráva] Společnost Avenier, a.s. otevřela již 17. pobočku očkovacích center v České republice, a to v Praze v areálu 1. Lékařské fakulty ve Studničkově ulici 7. Na očkovací centra se mohou obrátit nejen cestovatelé, ale také všichni, kteří pečují o své zdraví a ochranu organismu proti infekčním chorobám.

Sdílet

Špičkoví odborníci z řad epidemiologů jsou připraveni individuálně poradit, doporučit vhodné očkování a naočkovat na cesty i proti každodennímu nebezpečí. Ve třetím pražském očkovacím centru ve Studničkově ulici mohou klienti pohodlně zaparkovat. Mimo každý všední den je otevřeno také každou sudou sobotu.

Očkovací centrum společnosti Avenier, a.s., je se svými 17 pobočkami největší sítí tohoto typu v České republice. Vedle tří pracovišť v Praze nabízí své služby také v Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě, Karlových Varech, Sokolově, Jihlavě, Olomouci, Zlíně, Uherském Hradišti, Břeclavi a Znojmě. Výhodou služeb očkovacího centra je zejména rychlost, garance odbornosti a aktuálních informací od specializovaných lékařů a také jistota, že vakcína nebyla znehodnocena chybným skladováním či přenosem z lékárny. Vakcíny jsou k dispozici přímo v ordinaci, možnost objednání přesného termínu přináší zájemci o očkování časovou úsporu

Očkovací centra společnosti Avenier nabízí očkování doporučená pro území ČR, např. proti hepatitidě typu A, klíšťové encefalitidě, HPV – rakovině děložního čípku, meningokokovým a pneumokokovým infekcím, chřipce, ale také vakcíny na cesty. Specialisté z oblasti epidemiologie poradí s výběrem vhodných vakcín podle cílové destinace cestování, a navíc mají přístup ke zprávám o nejnovějších zdravotních rizicích či epidemiích, které ve světě aktuálně hrozí. Jsou tedy nejspolehlivějším zdrojem informací před cestou do exotických destinací.

„Očkovací centra společnosti Avenier nabízejí klientům nejvyšší možnou kvalitu očkování, a to díky zachování chladového řetězce. Vakcíny jsou po celou dobu uloženy v předepsané teplotě 2 až 8 stupňů – jak během přepravy, tak i ve speciálních skladech a v ordinacích. Očkovací centra tedy garantují, že do těla pacienta putuje vakcína nepoškozená a správně skladovaná,“ říká odborný garant očkovacích center, doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D. Vakcíny jsou totiž termolabilní látky a při porušení chladového řetězce během transportu z lékárny k lékaři může dojít ke znehodnocení vakcíny, což má za následek snížení účinnosti látky a případně i zdravotní potíže plynoucí z očkování.

Benefity očkovacího centra Avenier:

  • Jednoduchost – není třeba žádné vyšetření ani doporučení od praktického lékaře před očkováním. V případě pochybnosti o zdravotním stavu pacienta a přítomnosti kontraindikací očkování provede vyšetření lékař očkovacího centra.
  • Rychlost – vakcíny jsou k dispozici přímo v Očkovacím centru. Není třeba jít pro recept na vakcínu k praktickému lékaři a následně do lékárny a zpět k lékaři. Odpadá tak starost, jak zachovat stálou teplotu vakcíny mezi 2 a 8 °C během cesty z lékárny domů a následně k lékaři.
  • Pohodlí – klienti se mohou objednat na očkování rychle a pohodlně přes internet nebo bezplatnou zákaznickou linku 800 123 321.
  • Bezpečí – není nutné trávit čas v čekárně praktického lékaře mezi nemocnými lidmi s rizikem nákazy.
  • Ověřená kvalita – lékaři Očkovacího centra Avenier patří mezi špičkové odborníky v oblasti očkování a prevence.
  • Dostupnost – největší síť očkovacích center v ČR je dostupná na 17 místech v republice

Ordinační hodiny očkovacího centra Studničkova:

Po: 10.00 – 16.00 hod.
Út: 8.00 – 18.00 hod
St: 13.00 – 16.00 hod.
Čt: 8.00 – 12.00 hod.
Pá: 8.00 – 16.00 hod.
So: 9.00 – 14.00 hod. (každá sudá sobota)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).