Hlavní navigace

Aktivní dovolená v Česku je trendy

[Tisková zpráva] Alespoň jednou ročně se na výlet po Česku vydají tři čtvrtiny populace. Povzbudit zájem o tuzemskou dovolenou má také kampaň agentury CzechTourism Dovolená v Česku – to letí! Během Dnů domácího cestovního ruchu představí veřejnosti na čtyřech místech republiky zajímavé nabídky trávení volného času v jejich okolí. První z nich je zaměřena na aktivní dovolenou a koná se 17. července v Liberci.

Sdílet

Program, který je pro návštěvníky v prostoru ulice 5. květnapřipraven, odpovídá podtitulu libereckých Dnů DCR – Aktivní dovolená v Česku – to letí!. „Lidé si budou moci vyzkoušet skákací boty, vozítko segway, jízdu na terénní koloběžce či veslařský trenažér, protáhnou si tělo na kole nebo se pokusí rozluštit hlavolamy v IQ parku,“ říká vedoucí kampaně Markéta Chaloupková. Odpočinout si od sportování bude možné během hudebních vystoupení Petra Spáleného, Milana Drobného, Jana Kalouska nebo skupiny Děda Mládek Illegal Band, kteří se během celodenního hudebního a zábavního maratonu vystřídají na podiu.

Ve stánku portálu Kudy z nudy zájemci získají tipy na aktivní dovolenou v Liberci i kdekoli v Česku nebo se zapojí do některé ze soutěží. Zároveň budou moci hlasovat pro svou oblíbenou aktivitu v soutěži Ceny Kudy z nudy, která hledá nejlepší tuzemské turistické nabídky pro rok 2010. Každý příchozí tu také dostane speciální slevovou knížku. Ta mu umožní využít služeb 15 turistických atraktivit v regionu za zvýhodněnou cenu.

Liberecko je v rámci Česka vyhledávanou destinací pro aktivní dovolenou. Sport a turistika je převažujícím důvodem návštěvy téměř třetiny Čechů, kteří sem v létě zavítají. Nejvíce je sem láká pěší turistika (60 %), cykloturistika a horská turistika (15 %) a vodní sporty (8 %). Šedesát procent návštěvníků bylo přitom s nabídkou sportovních aktivit v kraji spokojeno. (Zdroj: průzkum agentury CzechTourism – http://monito­ring.czechtou­rism.cz )

Datum a místo konání: sobota 17. července v Liberci, ulice 5. května u nákupního střediska Liberec Plaza, od 10.00 do 18.00 hodin. Akce probíhá souběžně s Oslavami Ještědu.

Další akce:

  • Rodinná dovolená v Česku – to letí!

31. 7. 2010 od 10:00–18:00 hod. Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí

  • Lázeňská dovolená v Česku – to letí!

29. 8. 2010 od 10:00 do 18:00 hod., Poděbrady, Lázeňský park (mezi ulicemi Pionýrů a Na Valech)

  • Kulinářská dovolená v Česku – to letí!

11. 9. 2010 od 10:00 do 18:00 hod. Telč, náměstí Zachariáše z Hradce

Více o programu Dnů domácího cestovního ruchu na www.toleti.cz

Zdroj: CzechTourism

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).