Hlavní navigace

Adresář Kam pro bedýnky nyní obsahuje již téměř 40 farem a klubů

[Tisková zpráva] V září 2010 aktualizovaný adresář Kam pro bedýnky obsahuje kompletní kontakty a popis 39 bedýnkových systémů a bioklubů v České republice. Adresář si na www.bio-info.cz od 20. dubna, kdy byl vydán poprvé, stáhlo nebo prohlédlo přes 15 500 zájemců.

Sdílet

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Další tisíce lidí si adresář prohlédlo na stránkách Biospotřebitel.cz a Hnutí Duha, kteří se podíleli na jeho vzniku. 

K začátku září byl adresář aktualizován o čtyři další bedýnkové systémy. Všechny čtyři pokrývají region Prahy a Středních Čech, jeden také Liberecký kraj.

Ukazuje se, že největší poptávka po bedýnkách je ve velkých městech: v Praze a městech Středočeského kraje prodává své bedýnky 18 farmářů z adresáře, v Brně 10. V Jihočeském, Olomouckém, Královehradeckém, Moravskoslezském a Libereckém kraji a kraji Vysočina,působí 3 bedýnkáři, v Ústeckém a Pardubickém jen po jednom. Někteří bedýnkáři zaváží své výpěstky do dvou či více regionů či krajů.

Bedýnkové systémy a další formy přímého prodeje z farmy si v České republice získávají velkou oblibu. Počet biofarem roste, jen za letošní rok jich přibylo přes 800, celkem jich je přes 3 500. Menší rodinné farmy využívají výhod přímého styku se svými zákazníky, své výpěstky nabízejí na farmářských trzích nebo právě prostřednictvím bedýnek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).