Hlavní navigace

15. ročník Tesco Grand Prix Praha

[Tisková zpráva] 15. ročník Tesco Grand Prix Praha podporuje myšlenku běhání pro zdraví a charitu.

Sdílet

Společnost Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM“) uspořádala tiskovou konferenci u příležitosti nadcházejících závodů Tesco Grand Prix Praha, jenž se budou konat v sobotu 11. září 2010 ve večerních hodinách v ulicích Starého Města a jeho okolí.

Hlavními tématy tiskové konference byly běhání pro zdraví a charitu. Úzké propojení mezi běháním a zdravím je zároveň ústředním tématem komunikace a základem strategie společnosti PIM pro nadcházející rok. Jiří Nečásek, marketingový ředitel PIM, na úvod tiskové konference řekl: „PIM vždy usiloval o to, aby lidé vnímali běhání jako ideální činnost pro udržení zdraví a fyzické kondice. Čím více lidí povzbudíme k tomu, aby začali s pravidelným tréninkem a zapojili se do některého z našich závodů, tím větší bude náš vliv na celkové zdraví obyvatelstva.“

Nečásek poté představil renomovaného hosta, Prof. MUDr. Pavla Pafka DrCs., přednostu III. chirurgické kliniky Fakulní nemocnice v Praze-Motole, který promluvil o problémech spojených s nadváhou a dalšími souvisejícími nemocemi v České republice a o potřebě zapojení pohybu do zdravého životního stylu.

O vlastní příběh a zkušenosti s tréninkem a účastí ve Volkswagen Maratonu Praha a také projektem PIM Women´s Challenge se podělila Irena Ellis, která uvedla: S 30 kily nadváhy, které jsem nabrala po léčbě psychofarmaky, jsem jen znovu a znovu začínala a končila s tréninkem. PIM Women´s Challenge byla příležitost, jak získat potřebnou podporu trenéra a k tréninku se „dokopat“. Nejhorší je obutí bot a vyběhnutí ze dveří. Pak už to jde samo…“

Součástí Tesco Grand Prix Praha je také Tesco Běh pro život 3,8 km, jehož účelem je získání peněz pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. Přítomna byla také Martina Šmuková, ředitelka Nadačního fondu Krtek, jenž hovořila o tom, pro jaké účely byly použity výtěžky z minulých let a jaké jsou plány nadace do budoucnosti. Veškeré startovné z běhu putuje nadaci.

Tesco Grand Prix Praha je posledním závodem PIM Běžeckého seriálu 2010 a začne otevřením Grand Prix Expo (ve čtvrtek 9. září), kam jsou návštěvníci zváni k registraci do závodů, vyzvednutí startovních čísel a využití speciálních nabídek, které pro ně připravili partneři závodu.

Den závodu bude zahájen Tesco Během pro život 3,8 km v 18:00 hodin, prostřednictvím kterého se letos bude usilovat o rekordní výtěžek 3 000 000 kč. PIM očekává v pražském závodě účast 3 500 běžců, což je přibližně o 1 500 běžců více než minulý rok. Kromě výtěžku ze startovného mohou běžci a všichni fanoušci také přispět například zakoupením modrých tkaniček, které za 50 kč nabízejí hypermarkety a obchodní domy Tesco v celé ČR, přičemž i v tomto případě je veškerý výtěžek z prodeje věnován na dobročinné účely. Modré tkaničky bude možné pořídit i v den závodu v Grand Prix Expo. Také členové PIM Týmu se přidali k dobré věci a zakoupili 100 párů těchto tkaniček.

Nedílnou součástí večera jsou také závody „adidas Běh pro ženy 5 km“ a „Metro Běh pro muže 10 km“, které už nyní přilákaly velké množství běžců. V současné době se pro mužský závod zaregistrovalo téměř 1 700 běžců a více jak 1000 běžkyň se přihlásilo na ženský závod. Pořadatelé očekávají napínavý závod, jelikož loňští vítězové se budou snažit obhájit svá prvenství. Závodu pro ženy se zúčastní i Lucie Váchová–Křížová, bývalá Miss ČR z roku 2003, která bude doprovázet nevidomou běžkyni Markétu Outratovou při jejím běhu a obě budou zastupovat charitativní organizaci „Světlo pro svět“. Závodu se dále zúčastní nevidomá závodnice Mirka Sedláčková, držitelka paralympijského rekordu z Pekingu v roce 2008 v běhu žen na 1500m (čas 4:53.78).

Jako obvykle bude součástí také bohatý doprovodný program, a to včetně každoročního Marathon Music Festivalu. Mezi účinkujícími kapelami, které budou bavit diváky a povzbuzovat běžce, se představí Tam-Tam Batucada, Zlatý voči, Zrní, 9Point, Infuzze a Harmony Bay. David Huf, známý instruktor aerobiku, uvede závody rozcvičkou.

Aktuální informace o závodu naleznete na adrese www.pim.cz a www.behprozivot­.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).