Hlavní navigace

Vyzkoušejte mojeID na Vitalia.cz, můžete vyhrát iPad

Služba mojeID umožňuje používání jediného uživatelského jména a jediného hesla napříč celým internetem a usnadňuje tak lidem život „na síti“.
7. 7. 2011

Sdílet

Od svého zavedení si postupně nachází své nové příznivce. Nyní se s touto technologií můžete setkávat i na serveru Vitalia.cz. A navíc, pokud se u nás registrujete přes mojeID, máte možnost vyhrát Apple iPad 2, čtečku Amazon Kindle 3 nebo další ceny. 

Také máte občas problém zapamatovat si desítky různých přihlašovacích jmen a hesel? Pravidelně se přihlašujete k vašemu e-mailovému účtu, jste registrováni v různých e-shopech, kde jste v minulosti nakoupili, teď zase po vás chtějí registraci pro zadávání příspěvků do diskusního fóra… Kdo si to má všechno pamatovat? 

Ambice vyřešit tento problém má služba mojeID. Díky ní se můžete snadno a rychle přihlásit ke všem účtům, které chcete využívat, bez nutnosti další registrace a zdlouhavého vyplňování osobních údajů. Stačí Vám pamatovat si už jen jedno uživatelské jméno a jedno heslo. Je to takový váš osobní průkaz platný na celém Internetu. 

Princip použití služby mojeID je velice jednoduchý a pohodlný a její zřízení i využívání je zdarma. Provozovatelem služby je sdružení CZ.NIC, které představuje nezávislý a seriózní subjekt, garantující bezpečnost všech dat. 

mojeID na serverech Internet Info

Serverů, které přihlášení prostřednictvím mojeID nabízí, stále přibývá a CZ.NIC se snaží poskytovatele webových služeb motivovat, aby mojeID také podpořili. Dosavadní přehled webů, kde tato technologie funguje, naleznete na stránkách www.mojeID.cz a jejich počet se den ode dne rozrůstá. 

Také vydavatelství Internet Info spustilo mojeID na svých serverech, a tak se přes něj nyní můžete přihlašovat na serveru Vitalia.cz i dalších sesterských webech jako je Měšec.cz, Lupa.cz, KupDnes.cz, Root.cz, nebo třeba Tuesday.cz. Stačí při nové registraci, či přihlášení stávajícího uživatele kliknout na příslušnou ikonku. Samozřejmě i nadále zůstává funkční původní způsob přihlašování přes účet na příslušném serveru. 

A co vlastně čtenářům registrace na server Lupa.cz přináší? Registrovaní uživatelé získávají navíc řadu nadstandardních funkcí jako je například zasílání newsletterů s přehledem článků, novinkami i praktickými informacemi, přidávání vlastních aktualit, hodnocení příspěvků v diskusních fórech, či možnost zakládat v nich nová témata.

Přihlaste se přes mojeID a vyhrajte

Vydavatelství Internet Info připravilo pro čtenáře svých serverů soutěž ke spuštění podpory mojeID. Každý kdo se na některém z jeho webů registruje prostřednictvím mojeID, nebo si s mojeID propojí stávající účet, a alespoň jednou se takto přihlásí na některý ze serverů Internet Info, bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Hraje se například o Apple iPad 2 nebo čtečku elektronických knih Amazon Kindle 3. Soutěž probíhá až do 31. srpna 2011, o den později pak budou vylosováni výherci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).