Hlavní navigace

Výklad zenového tarotu aneb nový rozměr pohledu do nitra naší duše

Výklad vám o vaší situaci, či o jednotlivých tématech vašeho života, díky nádherným obrazům poví mnohem víc, než tisíc slov…a dotkne se hloubek vaší duše.

Doba čtení: 3 minuty

Ať už ze zvědavosti, či s touhou něco změnit, tarot vám otevře nový pohled na sebe samé!

Osobní růst, rozkrytí nepřehledných oblastí života a umění tarotu mají společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. K úspěšnému zvládnutí celého procesu osobního růstu je totiž nezbytné podívat se i na oblasti života, které máme méně prozkoumány a unikají nám v nich důležité souvislosti. A právě nadčasová a hluboká moudrost tarotu je k tomuto účelu používána snad ve všech kulturách již celá tisíciletí. Pojďme tedy do ní nahlédnout i my….

Všichni hledáme štěstí a spokojenost…

Napadlo Vás někdy, proč lidé od věků vyhledávali astrology, šamany, kartářky, léčitele, či v posledním století také psychology a terapeuty? Všechny techniky, které vždy byly prostřednictvím nich nabízeny totiž pomáhají lidem k lepšímu životu. Tedy ke štěstí a spokojenosti. Zdá se Vám to příliš jednoduché?

Dobře, zkuste malý pokus. Zavřete na chvíli oči a pomyslete na cokoliv, co Vám v životě vadí, s čím byste potřebovali pomoci, nebo čeho chcete dosáhnout. A pak si položte otázku: Proč? Proč chci mít tuto situaci vyřešenou, proč chci něco změnit, proč chci vědět „jak na to?“. Co mi to přinese? Nejprve budou nejspíš chodit odpovědi typu: „Protože tak je to správné, dělají to tak všichni, ve svém věku už bych v tom měl(a) mít jasno“ nebo: „Budu mít více peněz, času, klidu“ a podobně. Ale co vám to vnitřně skutečně přinese? Jaký pocit? Přestavte si, že situace je již vyřešená. Jak se cítíte? Dostaví se nejspíš úleva a po ní spokojenost a štěstí. To pak určitou dobu prožíváme a v momentě, kdy se pocit štěstí a spokojenosti vytrácí, my se opět vydáváme na cestu a snažíme se je navrátit. Dá se říci, že to tedy jsou ty nejhlavnější a nejhlubší motivy všech našich činů.

Jenže mnohdy je situace zamotaná a my nevidíme všechny souvislosti. Stává se pak, že nevíme, co chceme, nebo to víme, ale nedaří se nám toho dosáhnout. A to je příležitost pro tarot. Výklad Vám totiž o Vaší situaci, či o jednotlivých tématech Vašeho života díky nádherným obrazům poví mnohem víc, než tisíc slov a dotkne se tak hloubek Vaší duše. Ať už ze zvědavosti, či s touhou něco změnit, tarot Vám otevře nový pohled na sebe samé.

Pravda se ukazuje a cesta ke svobodě začíná…

Zajímá Vás, co se vlastně se při výkladu řeší? Podíváme-li se na otázky, s kterými lidé přicházejí, budeme možná udiveni. Jsou to naprosto stejná témata, která se odkrývají např. při Cestě osobního růstu. Výklady se vztahují k porozumění sobě, vztahům, řešení finančních otázek, koníčků, nebo cílů a plánů do budoucna. Vtip je v tom, že obrazy, které se v tarotu odkrývají sahají velmi hluboko do naší duše a říkají nám o naší situaci souvislosti, na které bychom rozhovorem přicházeli mnohem obtížněji a déle. Z tohoto důvodu je práce, kterou na sobě chcete udělat s pomocí tarotu, mnohem komplexnější a efektivnější, neboť jste prostřednictvím tarotových karet upozorněni na případné překážky a ukáží se nejlepší možné způsoby, jakými s nimi naložit. Rovněž se dozvídáte, kam až sahají Vaše možnosti a co můžete očekávat, když se k situaci správně postavíte. Tak získáte ucelený pohled na jednotlivé oblasti, které byly nepřehledné a stáváte se tak mnohem moudřejšími aktéry ve hře svého života.

Na co se můžete těšit?

Rozhodnete-li se pro výklad tarotu, můžete jako téma zvolit Vaši celkovou situaci, nebo pouze určitou oblast života, kterou prostřednictvím karet postupně začneme rozkrývat. V kombinaci s ostatními technikami Cesty osobního růstu získáte nejprve jasný obraz Vaší situace včetně možností jejího řešení a rovněž pohled na další skutečnosti a obzory, které se Vám díky zvládnutí zpracovávaného tématu otevřou. Velmi často tento postup stačí k vyřešení Vaší životní situace, k novému uvědomění a správnému nastartování a tedy ke splnění Vašich snů. A pokud je nutné někde trochu dopomoci, přichází na řadu jednotlivé techniky alternativních terapií, které dovedou urychlit vývoj mílovými kroky…

Těší se na vás Tereza Lehovcová Cordeus (centrum trvalého zdraví)