Hlavní navigace

Výklad zenového tarotu aneb nový rozměr pohledu do nitra naší duše

Výklad vám o vaší situaci, či o jednotlivých tématech vašeho života, díky nádherným obrazům poví mnohem víc, než tisíc slov…a dotkne se hloubek vaší duše.

Sdílet

Ať už ze zvědavosti, či s touhou něco změnit, tarot vám otevře nový pohled na sebe samé!

Osobní růst, rozkrytí nepřehledných oblastí života a umění tarotu mají společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. K úspěšnému zvládnutí celého procesu osobního růstu je totiž nezbytné podívat se i na oblasti života, které máme méně prozkoumány a unikají nám v nich důležité souvislosti. A právě nadčasová a hluboká moudrost tarotu je k tomuto účelu používána snad ve všech kulturách již celá tisíciletí. Pojďme tedy do ní nahlédnout i my….

Všichni hledáme štěstí a spokojenost…

Napadlo Vás někdy, proč lidé od věků vyhledávali astrology, šamany, kartářky, léčitele, či v posledním století také psychology a terapeuty? Všechny techniky, které vždy byly prostřednictvím nich nabízeny totiž pomáhají lidem k lepšímu životu. Tedy ke štěstí a spokojenosti. Zdá se Vám to příliš jednoduché?

Dobře, zkuste malý pokus. Zavřete na chvíli oči a pomyslete na cokoliv, co Vám v životě vadí, s čím byste potřebovali pomoci, nebo čeho chcete dosáhnout. A pak si položte otázku: Proč? Proč chci mít tuto situaci vyřešenou, proč chci něco změnit, proč chci vědět „jak na to?“. Co mi to přinese? Nejprve budou nejspíš chodit odpovědi typu: „Protože tak je to správné, dělají to tak všichni, ve svém věku už bych v tom měl(a) mít jasno“ nebo: „Budu mít více peněz, času, klidu“ a podobně. Ale co vám to vnitřně skutečně přinese? Jaký pocit? Přestavte si, že situace je již vyřešená. Jak se cítíte? Dostaví se nejspíš úleva a po ní spokojenost a štěstí. To pak určitou dobu prožíváme a v momentě, kdy se pocit štěstí a spokojenosti vytrácí, my se opět vydáváme na cestu a snažíme se je navrátit. Dá se říci, že to tedy jsou ty nejhlavnější a nejhlubší motivy všech našich činů.

Jenže mnohdy je situace zamotaná a my nevidíme všechny souvislosti. Stává se pak, že nevíme, co chceme, nebo to víme, ale nedaří se nám toho dosáhnout. A to je příležitost pro tarot. Výklad Vám totiž o Vaší situaci, či o jednotlivých tématech Vašeho života díky nádherným obrazům poví mnohem víc, než tisíc slov a dotkne se tak hloubek Vaší duše. Ať už ze zvědavosti, či s touhou něco změnit, tarot Vám otevře nový pohled na sebe samé.

Pravda se ukazuje a cesta ke svobodě začíná…

Zajímá Vás, co se vlastně se při výkladu řeší? Podíváme-li se na otázky, s kterými lidé přicházejí, budeme možná udiveni. Jsou to naprosto stejná témata, která se odkrývají např. při Cestě osobního růstu. Výklady se vztahují k porozumění sobě, vztahům, řešení finančních otázek, koníčků, nebo cílů a plánů do budoucna. Vtip je v tom, že obrazy, které se v tarotu odkrývají sahají velmi hluboko do naší duše a říkají nám o naší situaci souvislosti, na které bychom rozhovorem přicházeli mnohem obtížněji a déle. Z tohoto důvodu je práce, kterou na sobě chcete udělat s pomocí tarotu, mnohem komplexnější a efektivnější, neboť jste prostřednictvím tarotových karet upozorněni na případné překážky a ukáží se nejlepší možné způsoby, jakými s nimi naložit. Rovněž se dozvídáte, kam až sahají Vaše možnosti a co můžete očekávat, když se k situaci správně postavíte. Tak získáte ucelený pohled na jednotlivé oblasti, které byly nepřehledné a stáváte se tak mnohem moudřejšími aktéry ve hře svého života.

Na co se můžete těšit?

Rozhodnete-li se pro výklad tarotu, můžete jako téma zvolit Vaši celkovou situaci, nebo pouze určitou oblast života, kterou prostřednictvím karet postupně začneme rozkrývat. V kombinaci s ostatními technikami Cesty osobního růstu získáte nejprve jasný obraz Vaší situace včetně možností jejího řešení a rovněž pohled na další skutečnosti a obzory, které se Vám díky zvládnutí zpracovávaného tématu otevřou. Velmi často tento postup stačí k vyřešení Vaší životní situace, k novému uvědomění a správnému nastartování a tedy ke splnění Vašich snů. A pokud je nutné někde trochu dopomoci, přichází na řadu jednotlivé techniky alternativních terapií, které dovedou urychlit vývoj mílovými kroky…

Těší se na vás Tereza Lehovcová Cordeus (centrum trvalého zdraví)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).