Hlavní navigace

V roce 2021 vstříc novým začátkům a silné imunitě

Předchozí rok nás všechny pořádně potrápil. Ukázalo se, že zdraví je opravdu na prvním místě. Mnozí z nás pochopili, že prevence je důležitá a neméně důležité je i posilování imunity. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.
1. 2. 2021

Sdílet

Otužování

Určitě jste zaznamenali nový trend, který hýbe českou společností. Otužují se celebrity, influenceři a možná i váš soused si už prokopal díru do ledu na zamrzlém rybníce a chodí se pravidelně otužovat. Otužování totiž funguje jako prevence proti nachlazení, chřipce i zánětům horních cest dýchacích. Adaptace na chlad zlepšuje kvalitu života. Navíc se vám během ledové lázně vyplavují z těla endorfiny, a tak se budete cítit šťastnější. O tom, jak s otužováním začít se můžete dočíst v tomto článku

Zdravá strava 

Pro správné fungování imunitního systému můžeme pomocí stravy udělat mnohé. Zařadíme-li do jídelníčku co nejširší spektrum potravin, zvýšíme tím šanci, že dodáme organismu všechny potřebné živiny, vitaminy, minerální látky a vlákninu. V našem jídelníčku by neměly chybět potraviny bohaté na vitamin C jako jsou papriky, citrusy, jahody nebo například květák. Myslet bychom měli i na česnek, který obsahuje vysoké množství selenu a je silné přírodní antibiotikum. Tučné mořské ryby tělu dodají prospěšné omega 3 mastné kyseliny. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin (maso, luštěniny, semínka) jsou důležité pro růst, regeneraci a tvorbu imunitních látek. 

Zapomínat bychom neměli ani na důležitý fakt, že stav naší mikroflóry také významně ovlivňuje imunitní systém. Na dobrý stav střev má vliv vyvážená strava a často také slýcháme o probiotikách a prebiotikách. Ty můžeme tělu dodat v zakysaných výrobcích jako jsou jogurt, kefír, acidofilní mléko anebo suplementovat pomocí kvalitních doplňků stravy


Doplňky stravy na podporu imunity 

V dnešním zrychleném životním tempu je pro mnoho lidí problematické udržet si pestrou a vyváženou stravu. Pro tyto případy jsou na trhu kvalitní doplňky stravy. Při výběru vhodných potravinových suplementů dbejte na kvalitu a složení. Vysoká cena vždy nereflektuje nejlepší složení. Jaké látky byste měli v doplňcích stravy na podporu imunity hledat? 

Vitamin D 

Vitamin D plní v těle více než 200 různých důležitých rolí. Často je spojován s imunitou. Má prokazatelný účinek na dobrý stav zubů, kostí, svalů. Nedostatek vitaminu D v těle může způsobovat oslabenou imunitu, problémy se zažíváním, horší zvládání stresu, únavu, bolesti kloubů a kostí, úzkosti a deprese.  Vitamin D tělo získává především ze slunečního záření a z některých potravin. Jde o vitamin rozpustný v tucích, a proto je nejlepší ho tělu dodávat v kapkách s kvalitními oleji

Vitamin C 

Vitamin C je pro organismus nepostradatelný, podílí se na celé řadě metabolických reakcí a je zásadní pro podporu imunitního systému. Hraje zásadní roli pro zdraví kostí, chrupavek, zubů, dásní, cév i kůže. Podporuje totiž tvorbu kolagenu v těle. Bohatým zdrojem vitaminu C jsou šípky, červená paprika, jablka, zelí i brambory. GS Vitamin C 1000 se šípky nabízí 1000 mg vitaminu C v jedné tabletě a zaručuje tak intenzivní podporu imunity. 

Echinacea 

Blahodárné účinky echinacey po staletí využívali už američtí indiáni. Studie potvrzují, že echinacea pomáhá imunitnímu systému bojovat s infekcemi a viry, což umožňuje rychlejší zotavení z případného onemocnění. Snižuje i riziko rozvoje běžného nachlazení. GS Echinaceu FORTE 600 můžete užívat při zvýšené zátěži. Je obohacená o silnou dávku zinku a vitaminu C, které podporují obranyschopnost. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).