Hlavní navigace

V roce 2021 vstříc novým začátkům a silné imunitě

Komerční sdělení
Předchozí rok nás všechny pořádně potrápil. Ukázalo se, že zdraví je opravdu na prvním místě. Mnozí z nás pochopili, že prevence je důležitá a neméně důležité je i posilování imunity. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.

Sdílet

Otužování

Určitě jste zaznamenali nový trend, který hýbe českou společností. Otužují se celebrity, influenceři a možná i váš soused si už prokopal díru do ledu na zamrzlém rybníce a chodí se pravidelně otužovat. Otužování totiž funguje jako prevence proti nachlazení, chřipce i zánětům horních cest dýchacích. Adaptace na chlad zlepšuje kvalitu života. Navíc se vám během ledové lázně vyplavují z těla endorfiny, a tak se budete cítit šťastnější. O tom, jak s otužováním začít se můžete dočíst v tomto článku

Zdravá strava 

Pro správné fungování imunitního systému můžeme pomocí stravy udělat mnohé. Zařadíme-li do jídelníčku co nejširší spektrum potravin, zvýšíme tím šanci, že dodáme organismu všechny potřebné živiny, vitaminy, minerální látky a vlákninu. V našem jídelníčku by neměly chybět potraviny bohaté na vitamin C jako jsou papriky, citrusy, jahody nebo například květák. Myslet bychom měli i na česnek, který obsahuje vysoké množství selenu a je silné přírodní antibiotikum. Tučné mořské ryby tělu dodají prospěšné omega 3 mastné kyseliny. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin (maso, luštěniny, semínka) jsou důležité pro růst, regeneraci a tvorbu imunitních látek. 

Zapomínat bychom neměli ani na důležitý fakt, že stav naší mikroflóry také významně ovlivňuje imunitní systém. Na dobrý stav střev má vliv vyvážená strava a často také slýcháme o probiotikách a prebiotikách. Ty můžeme tělu dodat v zakysaných výrobcích jako jsou jogurt, kefír, acidofilní mléko anebo suplementovat pomocí kvalitních doplňků stravy


Doplňky stravy na podporu imunity 

V dnešním zrychleném životním tempu je pro mnoho lidí problematické udržet si pestrou a vyváženou stravu. Pro tyto případy jsou na trhu kvalitní doplňky stravy. Při výběru vhodných potravinových suplementů dbejte na kvalitu a složení. Vysoká cena vždy nereflektuje nejlepší složení. Jaké látky byste měli v doplňcích stravy na podporu imunity hledat? 

Vitamin D 

Vitamin D plní v těle více než 200 různých důležitých rolí. Často je spojován s imunitou. Má prokazatelný účinek na dobrý stav zubů, kostí, svalů. Nedostatek vitaminu D v těle může způsobovat oslabenou imunitu, problémy se zažíváním, horší zvládání stresu, únavu, bolesti kloubů a kostí, úzkosti a deprese.  Vitamin D tělo získává především ze slunečního záření a z některých potravin. Jde o vitamin rozpustný v tucích, a proto je nejlepší ho tělu dodávat v kapkách s kvalitními oleji

Vitamin C 

Vitamin C je pro organismus nepostradatelný, podílí se na celé řadě metabolických reakcí a je zásadní pro podporu imunitního systému. Hraje zásadní roli pro zdraví kostí, chrupavek, zubů, dásní, cév i kůže. Podporuje totiž tvorbu kolagenu v těle. Bohatým zdrojem vitaminu C jsou šípky, červená paprika, jablka, zelí i brambory. GS Vitamin C 1000 se šípky nabízí 1000 mg vitaminu C v jedné tabletě a zaručuje tak intenzivní podporu imunity. 

Echinacea 

Blahodárné účinky echinacey po staletí využívali už američtí indiáni. Studie potvrzují, že echinacea pomáhá imunitnímu systému bojovat s infekcemi a viry, což umožňuje rychlejší zotavení z případného onemocnění. Snižuje i riziko rozvoje běžného nachlazení. GS Echinaceu FORTE 600 můžete užívat při zvýšené zátěži. Je obohacená o silnou dávku zinku a vitaminu C, které podporují obranyschopnost. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).