Hlavní navigace

Testosteron a erekce: jakou mají souvislost?

Potvrdí vám to každý odborník včetně Petra Weisse. Bez dostatečné hladiny testosteronu bude erekce pokulhávat.
25. 3. 2019

Sdílet

Ve své knize Sexuologie popisuje vliv tohoto androgenu na kvalitu ztopoření penisu a celkového sexuálního života.

Tato analogie není v současnosti ničím novým. Tématu testosteronu se věnuje stále více odborníků, protože téma je stále více aktuální. Dříve odborná veřejnost pouze tušila, dnes hypotézu podporuje rostoucí množství studií.

Lékař musí být i dobrý detektiv

Důvodů pro špatnou erekci může být v praxi celá řada. Lékař tedy v takovém případě stojí v obtížné situaci. Příčinou oslabené erekce není nutně jen nízká hladina pohlavního hormonu. Určitým vodítkem mohou být další symptomy:

  • snížená chuť na sex (oslabené libido)
  • úzkost a horší psychický stav
  • podrážděnost
  • problémy se soustředěním
  • deprese
  • snížený prožitek ze sexu

Není vhodné řešit problematickou erekci na vlastní pěst

Pokud je muž v situaci, kdy řeší tento problém, rozhodně by neměl vyvozovat jakékoliv závěry sám. Dnešní doba tomuto nešvaru nahrává.

Každý je dnes doktorem a ohání se argumenty, které si vyhledá na internetu. To je většinou cesta špatným směrem.

Obtížnost diagnózy potvrzuje studie Testosterone and Erectile Dysfunction z roku 2013, která potvrzuje náročnost hledání příčin zhoršené erekce v souvislosti s nižší hladinou testosteronu.

Studie dále zmiňuje nutnost krevního testu. Ten spolehlivě určí stávající stav. Muži s hladinou pod 8 nmol/L spadají do skupiny, kterou je nutno léčit.

Řešení špatné erekce v prášku

Situace je řešitelná ve většině případů. Náprava při správném postupu a koordinaci s lékařem přichází poměrně brzy. Nejvíce účinnou formou jsou samozřejmě léky. Ty jsou ovšem zatíženy řadou vedlejších efektů.

Mnohem schůdnější variantou je tak přirozená podpora testosteronu ve formě doplňků stravy. Obsahují množství přírodních ingrediencí, hlavně extraktů z bylin.

Nejlepší přípravky pro podporu erekce podpoří i nízkou hladinou testosteronu. Vše jde přirozenou cestou a hlavně bez vedlejších účinků.

Síla Kotvičníku zemního (Tribulus terrestris)

Tato bylina se těší velmi dobré pověsti ve světě kulturistiky, kde ji mnozí siláci užívají jako podporu pro svůj trénink a svalový růst. Tato bylina má i další mocné účinky.

Má přezdívku “zelená viagra” a její mimořádné účinky využívá řada národů po celém světě. Kotvičník je znám svým pozitivním vlivem na léčbu neplodnosti a ztrátu erekce.

Ideálním stavem je vypěstovat si rostlinu na vlastní zahradě. To je ovšem komfort, který si většina z nás nemůže dovolit. Dobrou zprávou je, že ho lze najít v přírodních doplňcích stravy. 

Silnou podporou erekce a hladiny testosteronu je kanadský doplňek Vimax se silnými účinky. Obsahuje 5mg Kotvičníku v 1 kapsli a reprezentuje velmi zajímavou možnost pro dlouhodobou podporu testosteronu a libida. 

Testosteron zvýší i přirozené aktivity

Cvičení pro zvýšení testosteronu

Velká studie: “Physically active men show beter hormone values” dokazuje, že fyzicky aktivní muži vykazují vyšší hodnoty testosteronu, než kancelářské krysy.

Překvapivě je fyzická aktivita na prvním místě v podpoře mužského hormonu. Má dokonce větší vliv, než vyvážená strava. Jaký typ pohybové aktivity ideálně zvolit? Nejlepší je krátký intenzivní silový trénink a zvedání vah.

Zdravé, čerstvé a pestré stravování

Strava má silný dopad na hladinu testosteronu v těle. Klíčový je příjem dostatku proteinů, sacharidů a tuků. Nezpracovaná jídla by měla tvořit kostru jídelníčku zaměřeného na růst mužského hormonu.

Psychická pohoda a další triky

Mnoho výzkumníků zdůrazňuje veliký vliv stresu. Člověk pod permanentním tlakem vykazuje vyšší dávky kortizolu, který potlačuje výskyt testosteronu v organismu.

Dalšími triky na zvýšení hormonu pak jsou například:

  • dostatek slunečního záření a příjem vitamínu D
  • doplňky stravy a suplementace minerály a vitamíny
  • kvalitní spánek

Když už máte nízký testosteron…

Pokud máte pocit, že trpíte nízkou hladinou testosteronu, určitě co nejdříve navštivte svého lékaře, ideálně androloga nebo sexuologa. Ten vám poradí, jak se dále odrazit k lepším výsledkům a opětovnému kvalitnímu životu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).