Hlavní navigace

Stodal: přírodní pomocník proti kašli

Komerční sdělení
I když nás kašel dokáže obrat o všechny síly, nejde o nemoc, ale o obranný mechanismus, který udržuje naše dýchací cesty průchozí.

Sdílet

Kašel není jen jeden

Kašel může mít mnoho příčin, a tedy i mnoho podob. Nejčastěji se setkáváme s vlhkým a suchým kašlem. A jak je rozeznáme? Při vlhkém kašli je produkován hlen, který se tvoří v průduškách. Suchý kašel bez produkce hlenu je způsoben otokem a překrvením sliznice a doprovází jej štiplavá bolest
v oblasti hrtanu nebo průdušnice.

Tlumit nebo podporovat?

Nejdůležitější je rozlišit mezi tím, zda kašel tlumit, nebo naopak podporovat. Zatímco suchý kašel tlumíme, u vlhkého kašle volíme přípravky na ředění hlenu a vykašlávání podporujeme. Typ kašle je důležité odlišit, protože nevhodně zvolená léčba může nemocnému uškodit (např. podáváním antitusik při vlhkém kašli a potřebě vykašlat nebo kombinací antitusik a přípravků na vykašlávání dohromady). Po ruce v lékárničce ale můžete mít i přípravky rostlinného původu, které ulevují od všech druhů kašle. To platí pro sirup Stodal – pomáhá vykašlávat hlen, poskytuje úlevu podrážděnému krku a současně chrání sliznice dýchacích cest a působí antisepticky.

Tradiční rostlinný léčivý přípravek Stodal je šetrný sirup, který vám uleví od suchého i od vlhkého kašle, a to po celou dobu jeho projevů. Přípravek mohou používat dospělí a děti již od  2 let. Sirup Stodal také neobsahuje lepek, chemická barviva ani umělá sladidla a dětem chutná.

Nešiřte nákazu

Ačkoli všichni víme, že si máme při kašli dávat kapesníček před pusu, často si neuvědomujeme, jaký dosah drobné infikované kapénky mají. Kapénky jsou totiž produkovány i během řeči a nákaza se může vzduchem šířit na vzdálenost až 1,5 metru. Nezapomínejte proto na ohleduplnost, a trápí-li vás nepříjemný kašel, dopřejte svému tělu odpočinek, dostatek tekutin a účinnou léčbu proti kašli. 

Více informací na www.boiron.cz.

Stodal sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek, jehož použití je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Je volně prodejný a můžete jej zakoupit v lékárnách. Je to lék k vnitřnímu užití. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).