Hlavní navigace

Špaldové piškoty – oblíbená klasika ve zdravější podobě

 Autor: vitalia
Nové špaldové piškoty od české společnosti Kávoviny si oblíbíte díky zdravějšímu složení i skvělé chuti.
24. 5. 2021

Sdílet

Kulaté, nebo také dětské piškoty se vyrábějí už od minulého století. Jsou oblíbené díky své jemné chuti a univerzálnímu použití, často se z nich vyrábí třeba nepečené dorty. Špaldové piškoty jsou vyrobeny ze 100% špaldové celozrnné mouky, vajec a třtinového cukru. Všechny použité suroviny jsou v té nejvyšší kvalitě. Špalda je tradiční druh pšenice, která se v Evropě pěstovala již před 8000 lety. Oproti šlechtěné pšenici má vyšší podíl minerálních látek i bílkovin a je i lépe stravitelná. Navíc má příjemnou oříškovou chuť, díky které jsou piškoty ještě lahodnější. V piškotech je použita 100% celozrnná mouka. Vzhledem k tomu jsou zachovány všechny zdraví prospěšné látky obsažené ve špaldě.

Speciálně umletou špaldovou mouku dodává Kávovinám česká společnost Perner. Ta je známá především kvalitní českou moukou Pernerka. Historie mlýnu Perner sahá až do 15. století a obiloviny pro výrobu mouky bere výhradně od domácích pěstitelů. 

Pokud rádi zkoušíte něco nového, určitě ochutnejte Špaldové piškoty s kokosem. Díky jemným kouskům kokosu mají zajímavou chuť a texturu, skvěle chutnají nejen samotné, ale nový rozměr dodají i vašim oblíbeným moučníkům. Už jste svým hostům nabídli třeba kokosové tiramisu? 

Špaldové piškoty nyní můžete zakoupit přímo v online supermarketu Rohlík.cz a na e-shopu se zdravou výživou Grizly.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).