Hlavní navigace

Snižte svůj rozpočet s Kaufino: akční letáky na jednom místě

Mějte své měsíční výdaje za potraviny a potřeby do domácnosti pod kontrolou a přestaňte si pravidelně nabourávat svůj měsíční rozpočet. Stačí se naučit aplikovat dva základní kroky, díky kterým získáte větší míru kontroly nad svými výdaji za měsíc, a přestanete tak konec měsíce přežívat, ale konečně jej budete moci prožít s pocitem klidu.
8. 4. 2021

Sdílet

S novými návyky vám může pomoci internetový projekt Kaufino, který pro své uživatele pravidelně shromažďuje aktuální akční letáky. Ty vám vždy poskytnou přehled akčních nabídek a slev, které nabízí vaše oblíbené obchody. A jaké jsou ty základní kroky, které vám pomohou snížit měsíční výdaje a ušetřit?

Naučte se pracovat s nákupním seznamem

Jedním z prvních kroků a skvělých pomocníků pro snížení a pravidelnou kontrolu rozpočtu je nákupní seznam. Stanovte si finanční rozpočet, který budete mít určený na měsíční výdaje za potraviny a domácí potřeby, a který se stane výchozím bodem pro vaše plánování každého nákupu. Plánujte dopředu a sepište si vždy nákupní seznam ještě předtím, než se vypravíte nakupovat. Seznam vám pomůže s utvořením konkrétní představy o tom, co opravdu potřebujete koupit, a sníží vaši potřebu kontrolovat v obchodě kompletní nabídku každého sortimentu. Prohlédněte si například aktuální Billa leták nebo Lidl leták. Naleznete v nich kvalitní potraviny, mezi kterými je například pestrá nabídka bio ovoce a zeleniny, speciálních pochutin nebo například vybrané pečující produkty do vaší domácnosti. Stačí si tedy pečlivě prohlédnout obsah vaší lednice a spíže a vytvořit si přibližnou představu potřebných produktů a potravin na následující týden. 

Využívejte slevy a výhodné akční nabídky

Při plánování a sepisování nákupního seznamu využijte přehledné nabídky akčních letáků na Kaufino. Najdete zde kompletní nabídku aktuálních akčních letáků všech větších obchodních řetězců, a právě díky nim můžete výrazně snížit své měsíční náklady. Vyberte si tedy ze seznamu obchodních řetězců ten svůj a poté už jen stačí rozkliknout leták s jeho aktuální nabídkou. Skvělé je sepisovat nákupní seznam společně s akčním letákem obchodu, ve kterém budete pravděpodobně nakupovat. Pokud nejčastěji nakupujete například v obchodě Tesco, pak si otevřete aktuální Tesco leták na Kaufino a prohlédněte si aktuální nabídku cenových výhod. Pravidelně v něm naleznete pestrý výběr kvalitních potravin a domácích produktů, které se mohou stát poměrně nákladnými, pokud nakupujete pro velkou rodinu. Avšak s akčními letáky na Kaufino se stanou cenově dostupnější a s nákupním seznamem získáte vždy alespoň přibližnou představu o obsahu vašeho nákupu a výsledné ceně za něj. Mnoho z nabízených produktů má také značku lokálních dodavatelů, takže se na váš stůl dostanou jen kvalitní potraviny a za dostupné ceny, které nijak nenaruší váš měsíční rozpočet. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).