Hlavní navigace

Seznamte se: jediné pojištění, které vám platí za to, že se hýbete

 Autor: Pexels
Když se řekne životní pojištění, řadě lidí možná přeběhne mráz po zádech. Protože když se řekne životní pojištění, řekne se tak trochu i smrt. A kdo by myslel na smrt, když je venku léto?
24. 8. 2021

Sdílet

Co všechno kryje životní pojištění

Jenže ono to nemusí být tak černé. Životní pojistka může obsahovat i krytí invalidity nebo pracovní neschopnosti, takže vám v případě zdravotních komplikací pomůže udržet si životní standard a přizpůsobit se nové situaci. V Mutumutu navíc připravili online životní pojištění, které vás motivuje ke zdravému životnímu stylu. Jak? Tak, že vám vrací část pojistného, když se o sebe staráte. 

Prodloužit si život nikdy nebylo jednodušší

Zakladatelé Mutumutu od začátku přemýšleli nad tím, jak vytvořit životní pojištění, které je přátelské, férové a přitáhne lidi, kteří pečují o svoje zdraví – nebo aspoň mají chuť začít. Vycházeli z předpokladu, že kdo se dlouhodobě stará o svoje zdraví, spíše předejde vážným zdravotním komplikacím a potažmo i předčasné smrti. Pojišťovna tudíž do takových klientů nemusí vkládat tolik peněz a to znamená, že celé pojištění může být levnější. Vědecké studie domněnku potvrdily: Journal of the American College of Cardiology například tvrdí, že 51 minut běhu týdně snižuje riziko předčasné smrti o 35 %, Světová zdravotnická organizace zase zjistila, že když nekouříte nebo s kouřením přestanete do svých 30. narozenin, prodloužíte si život o deset let. Magazín PLOS Medicine přišel se závěrem, že 75 minut rychlé chůze týdně přidá 1,8 roku života. A v neposlední řadě stojí za zmínku fakt, že preventivní prohlídky u lékaře sníží riziko předčasné smrti o 25 %.

Peníze na účet za to, že se hýbete

Kdyby vám výše zmíněná fakta k motivaci nestačila, možná oceníte, že součástí životního pojištění Mutumutu je aplikace, ve které klienti plní týdenní výzvy a dostávají za to zpět peníze z pojistného. Týdenní výzvy se sčítají v jednom čtvrtletí – v jednom týdnu můžete nasbírat maximálně 100 bodů za pohyb. Za čtvrtletí je potřeba posbírat aspoň tisíc bodů – na to máte 13 týdnů (tak dlouhé je čtvrtletí). Takže když na chvíli vypadnete z tempa, třeba kvůli chřipce nebo proto, že pojedete na línou dovolenou, pořád máte tři týdny rezervu, abyste nasbírali maximum bodů. Když výzvu splníte bezezbytku, přijde vám zpátky 20 % z pojistného. 

Dalších 5 % vás čeká v případě, že aspoň jednou za dva roky zajdete ke svému lékaři na preventivní prohlídku, a ještě jednou 5 % procent, pokud nekouříte. A protože v Mutumutu nemají rádi kličky ani poznámky pod čarou, peníze vám vždy přistanou rovnou na účtě. Pokud by se vám náhodou nepodařilo za jedno čtvrtletí „nahnat“ všech 1000 bodů, neznamená to, že žádné peníze neuvidíte. Minimální vrácená částka se rovná 5 % zaplaceného pojistného, což odpovídá 250 bodům za čtvrtletí – jinými slovy stačí třikrát týdně zajít na svižnější procházku.

Velkého bratra se bát nemusíte

Jak se hýbete, poznají v Mutumutu přímo z aplikace. Ta se dá propojit s Apple Health, Google Fit nebo s appkami typu Strava, Runtastic, Fitbit nebo Garmin. Velký bratr to ale opravdu není. Berou si striktně jen data, která jste už sdělili zmíněným aplikacím. Konkrétně jen ta, která se týkají sportu a která jsou potřeba pro výpočet bodů. 

Sport? Vždyť na to ani nemám oblečení

Slovo motivace má základ v latinském „movere“ a znamená hýbat se. Motivace je zkrátka motor našeho konání a ovlivňuje to, kam se pohneme. A protože Mutumutu jde o to, aby se vaše motivace nezadrhla, připravili pro vás ještě jednu lahůdku: pokud si u nich sjednáte pojištění a splníte měsíční výzvu (100 bodů za každý týden), dají vám jako bonus 5000 Kč na chytré hodinky nebo sportovní vybavení. Protože sednout na kolo v novém dresu nebo vyběhnout v nových keckách je o mnoho jednodušší. Takže konec výmluv a hurá na to. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).